• |
ide | kryesore

Del SMS/ Rama nuk përmbahet, vlerëson veten para socialistëve

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama tashmë ndodhet në qiellin e 7-të. Pas konferencës së donatorëve në Bruksel ku u mblodh një shumë e konsiderueshme për rindërtimin, kreu i qeverisë shqiptare po i merr të gjitha meritat për veten. Shenjat i dha që në konferencën për shtyp pas konferencës ku u shpreh me krenari “mos vini bast kur bëhet fjalë për mua dhe qeverinë time. Unë nuk jam më i miri por më të mirë se unë nuk ka”, – tha Rama.


Lapsi.al ka siguruar edhe një SMS që kryeministri u ka nisur kryetarëve të bashkive të vendit. “Mirë dynjaja po ju pse habiteni apo nuk më njihni? Shumë faleminderit dhe mos e harroni më i miri nuk jam, por më të mirë nuk keni ku gjeni” – u ka shkruar Rama të zgjedhurve socialistë. Në fakt Rama ka të drejtë. Kryebashkiakët nuk duhet të habiten. Ata e njohin mirë… kur vjen puna për të mbledhur vota… ©LAPSI.al


23 Comments

 1. Prandaj nuk bejme perpara ne si komb jemi inataci si shpellkaret dhe shurranjoset por dhe disa portHalet jane merzitur kaq shume pse u mblodhen 1.15 miliard

  1. ne fakt o pordhac ato te falme apo te huazuara sido qe te jene, sipas trunit tand njeqelizor u “mblodhen per ramen, me ramen e ne emer te rames ” taman se ne fakt per Shqipnin e popullin as qe behet fjale… sic tha dhe bozo kjo tregon qe kunder asaj qe rama a shpreh se EU nuk mban fjalen, nuk ka komplot per mos integrimin tone , ata po na mbeshtesin.

 2. 288 milion donacione.
  Te tjerat jane borxhe qe do i paguajme afatgjate.
  Kryesore eshte menaxhimi i tyre. Mos fluturoje me pras ne bythe ky zoteri.

 3. YMER GELBAZA KELLIRA DHE CARLO BOLINO JAN DUKE E PRITUR NE AIRPORT PER TI FUTUR LLAPEN NE BYTH EDI RAMES SE EDHE ATA DO TE PAGUHEN TANI ME LEKET E TE VARFUREVE,EDHE SOKOL BALLA DO TE MASTURBOJ NE SKYPE TANI

 4. Sado te ishte shuma e mbledhur, ky po krenar do kthehej, por te pakten tani we demet dhe faturen e termetit i ka llogarit vete , fondet ja ( grante e kredi ) ofruan shpresojm te mos ngelen pasoja termeti pa u rikuperuar ….

 5. ketu te gjith mbeshtetesit e opozites duan te theksojne neper komente qe jan kredi pjesa me e madhe dhe jo grante, dhe kjo jo pa qellim por per te ulur vlerat e kesaj arritjeje. Imagjinoni ju qe gezoheni tek shkruani kredi, qe nqs sdo perfitonim keto 1,15 edhe sikur te tera kredi te buta te ishin, do te detyrohej shteti shqiptar te dilte ne treg ti kerkonte ato para, pra me interesa 7-8% qe do rendonin xhepat e shqiptareve. Po ju aq tru keni, vazhdoni lumturoheni qe jan kredi dhe jo te tera te falura

  1. Po ti kur jep ndihme I jep se te dhimbjen vogelushet e pambrojtur apo se te pelqen kryefamiljari I papune dhe pijanec teresisht I paafte te mbaje familjen e tij. Boll o kelysh I kuq muti se na hapet zorret pasi edhe tek fatkeqesia e njerezve doni te gjeni merita politike. Ik o barbon muti ti dhe shteti yt zgjebes qe I la gjithe dimrin ne meshire te fatit keta njerez.

 6. O labi po ti je hajdut bashke me te paemer qe ha mut me luge floriri. Dhe mos thuaj qe nuk jam se genjen, ju hajdutllekun e keni mburrje. Dhe aq kar qeka evgjiti sa nuk pret me ta mburrin, ka fillu vete veteferkimin. Nuk ka nevoje as per spiropidhin.

 7. Ato para nuk ia dhane ketij psikopatit, po shqiptareve. Shikoni cfare niveli komunikimi bajat dhe vulgar ka, i neveritshem deri ne palce.

  Do Zoti i menaxhojne vete europianet dhe u bejne nga nje shtepi atyre te pastreheve qe jetojne neper cadra ne mes te dimrit.

 8. Sikur un te ha nje tenzhere me fasule me dark ne mengjesi do bej nje mut te math dhe kete mut ta shpije te godina e Partis se dhier sacialiste kryetar ku mut do behet kryeminister ky popull ka mbaruar kan mbetur vetem vemjet e kuqe

 9. cjane ca shurraqer ketu ne siper qe nuk gezohen si gjithe shqiptaret???? Asnje fjale pergezuese per kryeministrin nuk thone por pa shkak nxjerrin helm. I bej thirrje njerezve te distancohen nga keta muter, sot gjithe shqiptaret duhet te bashkoheshin ne nje falenderim te madh per ed ramen pastaj te vazhdonin luften politike. nuk e kishte keq enveri me ca por la ce do, la krimba qe te shprehen neper portale. Shume keq dhe ky portal tere tituj ne kunja

 10. Ropt ty dhe ramuti tend keto Jan lek qe ipen shteti shqiptar dhe nje pjes e tyre do kalojen ne llogari te zahos dhe borxhindo e paguaj KULISHAT e bythkuqeve per breza

 11. Nje gja qe duhet te sqarohet , keto Euro a jane dhurate , dhe n.q.se jane dhurate duhet te falenderuar dhoruesit po dhe kryeministri ne detyre se ka pase aftesi dhe besim tek donatoret , po n.q.se jane KREDI eshte propogande e turpshme si nga kryeministri ne detyre si nga ndjeksit e tij sepse kete kredi do ti pagujame te gjithe ngadale e ngadele .

 12. Mut hani ju o morrat e kuq qe e zhytet kete vend dhe duhen 5 breza qe ti shlyejne.
  885 ml jane kredi.
  Ju qifsha rracen o bytheqire qe fluturoni me pras ne bythe.

 13. Ka te drejte eshte me i miri ne korrupsion, ne baskepunim me krimin, ne mbjelljen e Shqipëris me drog, qe zbrazi vendin nga rinia, per pppp , per kapjem e drejtesis dhe medias, per te tredhur intelektuhalet e ketij vendi, rritjen e taksave, per rritjen e pagave dhe pensioneve, per rritjen e siguris ne vend dhe per shume per te tjera. Tall menderen o plak ti je lideri KARIzmatik , lum si ne cfare palikari na qeverise, fansr ndricues do behemi me keto 1,15 miliard euro po te mos vidhen nga ana juaj. Suksese ne palli… n e Shqipëris o bablok

 14. Edhe mavit e zakonshem duhet te krenohen qe e zgjidhen problemin e papunsise. Do jen te zene deri ne gryk me larje borxhesh per 40 vitet e ardhshem.Pervec atyre qe kane vet personalisht ose familjarisht. Llumi qe duam.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu