• |
ide | kryesore

Konferenca e donatorëve, reagon Basha: Fondet të përdoren me transparencë

Lajme, Të fundit

Konferenca e Donatorëve ka mbledhur 1.1 miliardë euro donacione dhe kredi për Shqipërinë, pas tërmetit të 26 nëntorit.
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet se të gjitha donacionet ndërkombëtare për popullin shqiptar për dëmet pas tërmetit të 26 nëntorit, janë të bekuara dhe të mirëpritura.

Statusi i plotë i Bashës:

Të gjitha donacionet ndërkombëtare për popullin shqiptar për dëmet e pas tërmetit të 26 nëntorit janë të bekuara dhe të mirëpritura.

Falenderime dhe mirënjohje për çdo vend, çdo organizatë dhe çdo institucion ndërkombëtar që i gjendet pranë qytetarëve shqiptarë në këtë moment të vështirë.

Detyra jonë është të bëjmë gjithçka që këto kontribute të shërbejnë vërtet për ndihmë ndaj njerëzve në nevojë.

Është e rëndësishme që të nisë menjëherë puna dhe fondet të përdoren me përgjegjshmëri dhe transparencë për të ndalur keqpërdorimin dhe abuzimin me to.

7 Comments

 1. HAJT SE DINE VETE MAVIT SESI KULLANDRISET LEKU , AQ ME TEPER KUR ESHTE I DHURUAR .
  1 SHPI 1 KT ME MADHESI 100 METRA KATROR KUSHTON 250.000.000 LEKE.
  HAJDE SHPI KNEJ NGA LAKNASI , PALLATE NE TIRON , PALLATE NE DURRES ,,, ÇMIM I ARYSHEM

 2. Rreth 1,15 miliardë euro u premtuan për Shqipërinë nga komuniteti ndërkombëtar si mbështetje për përpjekjet për rindërtim pas tërmetiti të 26 nëntorit 2019.

  Shifrat janë premtime në parim dhe shumë nga fondet e premtuara do të mund të merren vetëm nëse plotësohen kushte dhe ekzistojnë projekte konkrete.

 3. O pederast Hollande.
  Transparencen do ta bejne vete donatoret , pasi pala shqiptare vetem dorzon projektet dhe planet ku do hidhen ato para. Ata nuk do te na japin leke te thata ne dore o Bashe.
  Ai thote , me jep projektin dhe vendin ku duhet ndertuar dhe une vij dhe ti ndertoj.
  Pastaj , dje u premtua nje gje shume e madhe nga Amerika. Ata do te krojojne shkollen e ‘ transparences dhe llogaridhenjes ‘ e cila do te kontrolloje cdo qindark te kesaj shume te madhe.

  Po si gjithmone , ti flet para kohe. Nuk e kupton qe Rama e mori dhe mandatin e 3 me manaxhimin e situates pas termetit ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu