• |
ide | kryesore

Urimi në gjuhën shqipe i Dua Lipa-s për pavarësinë e Kosovës (FOTO)

Paparazzi, Slider

Kosova feston 12 vjetorin e Pavarësisë dhe në këtë ditë të shënuar shumë nga personalitetet e njohura kanë bërë urimet e tyre.

Një ndër ato është dhe këngëtarja  Dua Lipa që si gjithmonë nuk harron të jap urimin e saj për vendlindjen. Në një postim në Twitter Dua ka publikuar dy flamujt të Shqipërisësi dhe të Kosovës ku ka shkruajtur : 12 vite pavarësi. Një komb një flamur. Duke shtuar më tej në foto: ‘Jemi një komb të tjerat janë nuanca’  ku shihet simboli i flamurit kuq e zi shqiponja e vendosur mbi ngjyrën e flamurit të Kosovës.
View image on TwitterView image on Twitter

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu