• |
ide | kryesore

Berisha: Mini-shengeni, projekt për të mbushur Shqipërinë me serbë

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar në emisionin Tempora, se një nga shtyllat e mini-shengenit është popullimi i Shqipërisë me serbë. Berisha e bëri këtë deklaratë për shkak të një prononcimi të kryeministrit Rama, i cili deklaronte se për rindërtimin e banesave të goditura nga tërmeti, do të vijë dhe forcë punëtore e huaj në Shqipëri.

“Një nga shtyllat e mini-shengenit! Popullimi i Shqipërisë me serbë. Dua të them që Mini-Shengeni falë Kosovës u varros. Ky ligj ka kohë që është nisur dhe është në atë kuadër. Nëse u kujtohet, në deklaratat e tij, të vijnë këtu të punojnë, gjë e cila me problemet e pazgjidhura që kemi nuk është stadi, por projekti është ai që thashë unë. Për meritën historike të Kosovës e kalli tërësisht. Mini-Shengeni kishte në axhendë Samitin e Beogradit në fund të janarit. U hodh në Danub.


Rama u tha shqiptarëve se marrëdhëniet Kosovë- Shqipëri kalojnë më parë nga Beogradi. Ky tha haptas, se nuk mund të ketë makroshengen shqiptar pa minishengen ballkanik. Ky është peng i Begoradit. Ju dhe çdo shqiptar, duhet të hapë fjalorin dhe të shohë cili është përcaktimi i tradhtisë. Në të gjithë fjalorët, bien dakord për dy elementë. Kur merr pjesë në luftë kundër vendit tënd dhe e dyta kur ndihmon kundërshtarin tënde kundër interesit të vendit të tij. A nuk tha sot Vuçiç se ideja e shkëmbimit të territoreve ishte ide e tij?” – tha Berisha.

11 Comments

  1. Ja ketij lakuriqi lapsi ja lejon dy here kete pacavure,zylfije haklaj po ja han shpirtZiut salih,dil salih ne shesh burrash dhe perballu me gruan e forte te haklajve,tregon sa trim je o bushtra e serbeve

  2. Gafa e Rames qe i tha Albinit publikisht, qe nuk ka minishengen midis shqiptareve, do hyje ne histori, por ky Berisha ka rjedh. Dikush duhet ta izoloj nga daljet ne shtyp seu be gazi i botes.

  3. Nderit të Shqilpërisë vari lesht se ka ik me koh po të paktën mos vijnë pakistanezët të na qijnë në shpi tashi
    Durrësi ka kohë që është mbush me arab….qejfi ja ka me ik në Gjermani për momentin por po vazhdoi me ju lut ky piktori me nejt …aha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu