• |
ide | kryesore

Prokuroria dërgon në gjykatë dosjen për ish-kryebashkiakun e Vorës

Lajme, Të fundit

Prokuroria e Tiranës dërgon për gjykim ish-kryebashkiakun e Vorës Agim Kajmaku. Shkak për shtyrjen e seancës disa ditë më parë për ditën e sotme u bë mungesa e gjyqtares Vjollca Spahiu, për arsye shëndetësore.

Kajmaku u denoncua nga Partia Demokratike se kishte fshehur dënimin në Greqi. Prokuroria e akuzon kryebashkiakun për 3 vepra penale “Falsifikim i vulave, stampave ose formularëve”, Falsifikim i dokumenteve” dhe “kryerja e funksionit pas dhënies fund të detyrës”. Prej pothuajse 6 muajsh, Agim Kajmaku është në arrati.


4 Comments

  1. KUR TE DEL MERO GELBAZA KELLIRA DHE TE THOT SE AGIM KAJMAKU ESHTE HERO I ORGANIZATES ,DHE CARLO BOLINO DHE SOKOL BALLA TE OFROJN EMISIONE PER GIMIN SIKUR TE ISHTE NJE POLITIKAN I DENJE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu