• |
ide | kryesore

Rama: Gati për një tjetër marrëveshje me Bashën, por përveç një date

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama deklaroi në emisionin “Real Story” se është i gatshëm të bëjë marrëveshje me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në çdo datë dhe çdo kohë. I pyetur nga gazetarët në studio, nëse do të pranonte marrëveshje me Bashën, ai tha se do ta bënte një gjë të tillë, përveç datës 17 nëntor, kur është çlirimi i Tiranës, pasi sipas kreut të qeverisë, Basha ka qenë kryebashkiaku më i dështuar.

“Në çdo sekondë jam gati të bëj marrëveshje, në 17 mars, 17, qershor, 17 tetor… përveç 17 nëntorit, që e kemi çlirimin e Tiranës dhe nuk merrem me kryetarin e dështuar. Zgjedhje të parakohshme? Unë jam vetëm një gjë të parakohshme në kokë, rindërtimin” – tha Rama.

5 Comments

 1. Tirana dhe plazhi Shkozet nuk rregullohen me..
  Ti o z Ramush mjekrra dhe Vangjush akullorja i kthyet te dy keta ne xhungla betoni ku te merret fryma.
  Turpi botes. Ju befshin helm leket qe keni vjedhur..

 2. Mire ja ben Lulkuqes qe tallesh se e meriton, sepse kushdo tjeter te ishte ne vend te tij do ta kishte treguar vendin me kohe

 3. Mjere te mundurit.
  Ai qe fiton i merr te gjitha.
  Basha Po inspekton pazarin me mamane e lagjes,tani Po e kupton.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu