• |
ide | kryesore

Zbulimi në transmetim direkt: “Haaland u ‘konceptua’ në dhomën e zhveshjes së Leeds”

Sport

Erling Haaland nuk resht së superizuari e dygolëshi ndaj Psg është vetëm arritja e fundit e adoleshentit cudibërës, numrat e të cilit janë gjithnjë e më tepër për rekord. Topi në destining e tij, si zbulon ish-futbollisti dhe miku i familjes Jan Aage Fjortoft, tani komentator për një Tv norvegjez. “Erling? Cfarë prisni nga një që është konceptuar në një dhomë zhveshje?“ ishte anekdoda e rrëfyer në transmetim direkt. Konceptimi në fakt lidhet me një raport të konsumuar mes prindërve të Haaland në dhomat e zhveshjes së Leeds.

Bernd Thissen

Fjortoft ka luajtur me të atin e Haaland si në Angli ashtu dhe në Kombëtare e mes tyre ka patur gjithnjë një miqësi të madhe të gjatë në kohë. E mes konfidencave, ajo më kurioze ka qenë padyshim ajo e konceptimit të fenomenit të ri të futbollit botëror. Një prapaskenë unike, që vërteton, a thua se kishte nevojë, se Haaland është vërtetë një i përzgjedhur.


1 Comment

  1. Floja eshte “ngjiz”, ne kete rast “u ngjiz” dhe jo “u konceptua”, o gazetare e perkthyes bajgash
    Pupupuuuuu na mbyti llumi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu