• |
ide | kryesore

ARRSH: Bora në Korçë bllokon rrugët, borëpastrueset në veprim

Arkiva, Lajme, Të fundit

Në Qarkun e Korçës, ka pasur reshje bore në lartësinë mbi 950 m mbi nivelin e detit. Po punohet për pastrimin e akseve rrugore në akset:
Korçë-Ersekë, Qafë Qarri, Boboshticë-Dardhë, Voskop-Voskopojë.

Në të gjitha akset e këtij rajoni qarkullimi kryhet pa probleme. Rekomandohet përdorimi i zinxhirëve në km 8-12 të rrugës së Dardhës për shkak të lartësisë së madhe mbi nivelin e detit. Kontraktorët jane në monitorim të vazhdueshëm dhe kanë marrë pasat e duhura pë të përballuar çdo situatë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu