• |
ide | kryesore

Meta: Në 2 mars shqiponjat do t’i tregojnë vendin sorrave të rilindjes

Arkiva, Lajme, Të fundit

“Sorrat kurrë nuk do bëhen shqiponja, por shqiponjat do mblidhen në 2 mars dhe do t’i tregojnë vendin sorrave të rilindjes”, – ishte ky mesazhi kryesor që dha Presidenti Ilir Meta, teksa publikoi provat e reja për “grushtin e shtetit”.

“Të gjitha institucionet janë mavi. Kemi AMA-n që e dini se ç’farë përfaqëson, kemi ligjin antishpifje. Kemi anti-KCK me policinë partiake. Ka mbetur presidenti, që nuk ia morën dot pushtetin me anë të mënyrave demokratike dhe duan ta marrin edhe këtë kala. Ka mbetur edhe kjo kala që të bëhet gjithë Shqipëria mavi. Nga ata që e bënë Shqipërinë mavi për 50 vjet me radhë, që nuk është parë asnjëherë.

Ju e dini se kur Rumania rrëzonte regjimin, në Kukës vareshin dy poetë dhe në Sarandë kishte revolta . Shqipëria nuk do bëhet as mavi, as mavri, do të bëhet kuq e zi. Ju ka hyrë tmerri nga populli. Njerëzit kanë shkuar në burg pse nuk kanë paguar faturë dritash, ndërsa këtu vidhet e grabitet. Këtu vidhet sepse kanë krijuar idenë se shqiptarët sikur janë lodhur e dorëzuar, por këta nuk e dinë se ky është popull shqiponjash e shqiponjat do të mblidhen të gjithë këtu më 2 mars për ta bërë Shqipërinë kuq e zi. Unë i ftoj për fëmijët e tyre shqiptarët”, – tha Meta.

Presidenti dhe këshillitari i tij Bledar Dervishaj publikuan dokumentat se si ishte botuar në Fletoren Zyrtare vendimi për emërimin e Arta Vorpsit në Gjykatën Kushtetuese, pas një letre të Ministris së Drejtësisë dhe jo Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.

9 Comments

 1. Nje nga ata qe ka vjedhur me shume shqiperine je ti tashme e ditur nga te gjithe. Pranaj mos perdhos Shqiponjen ti o Korb kermash dhe ata qe do te ndjekin jane kerma ngrenes dhe jo Shqiponja.

 2. Ore like spo marrim vesh e hengri ngjalen, e hengri rama ngjalen apo e ke honger ti???😀😀

  Ketu ke te drejte

  Por prape je tu lujt lojra

  Keni plot mjete serioze ne dispozicion
  Spak
  Gjykata kushtetuese
  Kerkoni referendum etj
  mos beni lojra me konferenca shtypi

  Rama iu ngec fugen ne myth

 3. Gjynah, ka shkuar per lesh fare. U habita me debilllikun e tij. Cfare turpi.. nje gomar per president.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu