• |
ide | kryesore

25-vjeçari nga Rusia rrezikon 7 vite burg, shtirej se ishte infektuar me Koronavirus

Stil

Një djalë në Rusi i quajtur Karomatullo Dzhaborov rrezikon 7 vite burg pasi u shtir se ishte infektuar me Koronavirus. I riu gjendjej në një tren së bashku me mikun e tij dhe mbante në fytyrë një maskë. Ndërkohë që treni po lëvizte ai po hiqej si i sëmurë duke u kollitur, më pas është rrëzuar në tokë ndërkohë që miku i tij thërret me të madhe ‘Koronavirus’. Të gjithë pasagjerët kanë vrapuar për t’ju larguar ‘të sëmurit’ duke kërkuar ndalimin e trenit për të zbritur. Veprimi i tij i konsideruar si huliganizëm i paramenduar ka shkaktuar kaos dhe panik tek qytetarët në tren. Gjykata në Moskë pritet të marrë vendimin për dënimin e 25-vjeçarit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu