• |
ide | kryesore

Ilir Meta replikon me Mark Markun për tubimin e 2 marsit

-Instant, Të fundit

Presidenti Meta  i është përgjigjur analistit Mark Marku, i cili tha sot në emisionin “Kjo Javë”, se Rama po përpiqet t’i marrë Kreut të Shtetit kompetencat.


Me një shënim në Facebook, Meta shkruan se problemi i vërtetë është përpjekja mafioze, sipas tij, e kryeministrit për të marrë Gjykatën Kushtetuese.


Kreu i Shtetit ka bërë edhe njëherë thirrje për pjesëmarrje në tubimin e paralajmëruar më 2 mars.

Postimi i plotë:

I dashur Profesor Mark Marku!

Rama nuk po përpiqet t’i kufizojë kompetencat Presidentit. Ky s’është problemi i vërtetë. Rama po përpiqet në mënyrë anti-kushtetuese e mafioze të rrëmbejë Gjykatën Kushtetuese të Shqipërisë (pra vetë Kushtetutën) në mënyrë që të vrasë çdo mundësi për llogaridhënie dhe çdo mundësi për ndryshime demokratike!

Ndaj në 2 mars në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” jo për Presidentin, por për Shqipërinë!

12 Comments

  1. Nese populli dhe sidomos intelektualet,nuk perkrahin Presidentin me 2 Mars,qe te pakten ne ket rast
    ka të drejtë,mafia “rilindase” nuk shkulet më,ekonomia do shkoi ne kolaps,pjesa më e madhe e rinisë do
    te braktisi vendin.Mëkatet e Ilir Metes,jan nje pike ujë ne krahasim me ato te drogaxhiut Edvin D’Rama,
    qe ka instaluar nje Qeveri fashiste-mafioze.

  2. KAN MBETUR VETEM MERO GELBAZA KELLIRA ,SOKOL BALLA-MASTURBUAR NE SKYPE,CARLO BOLJA BOLINO DHE SKENDER KURVA MINXHOZI ME EDI RAMEN ,KETA JAN ZAGARET E TREDHUR NGA EDI RAMA,SIGURISHT SE EDHE I PAGUAN ME LEKE TE SHQIPËRISE PER TE LEHUR APO JO?!

  3. O i paemer i 02 / 38 MOS bene dallime midis atyre qe jetojne ne qytet me ata qe jetojne ne fshat . Keto dallime beheshin ne kohen diktatures komuniste per per 46 vjet . Nuk ka te bene vendbanimi por edukata shoqerore , nje banues ne fshat mund te kete edukate qytetare me shume se ai i qytetit , si mund te ndodh edhe e kunderta .Prandaje eshte mire te MOS behen dallime te tilla

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu