• |
ide | kryesore

Video/ Rrahje me shkopinj e shufra hekuri në Maribor: derbi i përjetshëm përfundon me 52 të përjashtuar

Sport, Video

Në sheshin Leon Štukelj në Maribor është dhënë një shfaqje e shëmtuar mes rreth 100 tifozëve të Maribor e të Olimpija Lubiana, dy skuadrat që i japin jetë derbit kombëtar slloven, derbi i përjetshëm. 52 tifozë të derbit, që pastaj përfundoi 1-1, nuk kanë mundur të futen në stadiumin People’s Garden në mbrëmje, për shkak të përplasjes së tyre në mesditë.


Në një komunikatë shtypi, zëdhënësi i mardhënieve me publikun, Miran Shadl, ka shkruar: “Rreth orës 12.15, një turmë prej rreth 100 tifozë të Green Dragons e Viola janë konfrontuar në qytetin e Maribor. Objekte të ndryshme e shkopinj janë përdorur gjatë luftimit. Agjentët e policisë, përmes ndërhyrjeve të vendosura, kanë rikthyer ligjin dhe rregullin. Pjesa më e madhe e luftuesve u larguan në ndërhyrjen e policisë e 52 tifozë të skuadrës së Lubianas kanë marrë përjashtimin për të shkuar në stadium për eventin sportiv. Të gjithë të dënuarit kanë respektuar përjashtimin dhe janë kthyer në Lubiana.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.