• |
ide | kryesore

Alarmi i koronavirusit/Senatoriumi s’ka paisje respiratore

-Instant, Të fundit

Një debat i nxehtë është zhvilluar në studion e Real Story midis gazetarit Erion Skëndaj dhe doktoreshës Najada Çomo lidhur me mungesën e paisjeve për të përballuar ata që mund të përfundojnë në spital prej koronavirusit. Skëndaj tha se duke qenë se ky virus problemet më të mëdha i jep në rrugët e frymarrjes senatoriumi si spitali që merret me këtë punë ka vetëm 4 aparatuara në gjendve pune nga 8 ventilator respiratorë gjithsej. Ndërsa pa iu përgjigjur direkt Çomo ia ktheu se Shqipëria gjithsej bashkë me spitalet private ka 170 të tillë. “Ne jemi gati për tu përballur me një situatë emergjente” tha shefja e infektivit.

©Lapsi.al

7 Comments

  1. Dje u tha se ishin 140 ventilatore, sot qenkan bere 170. Do te thote i kane blere 30 cope per nje dite. B…elepiresit jane te padurueshem, por kur kete e bejne mjeket…

    1. Kush te tha ty dje qe gjithsej jane 140 paisje ? Une besoj kete zonjen qe thote qe gjithsej jane 170 cope.. por kundershtoj me force faktin qe nga 8 paisje qe ka spitali vetem 4 punojne .

      Jam i bindur qe i kane prishur vete mjeket.

  2. qija robt esht ber lapsi si gazete bulevardi. vetem panik ndjell. thoni njehere nje lajm te mire thoni o u qivja udhet se nuk shtyhet jeta me maraz. lamasher

    1. Jo me, do vihet ne urdherat e “liderit” boteror .Qe kur te ghuash te verteten eshte ” te ndjellesh panik”??.Do ta bejme Shqiperine prape si ne kohen e qelbesires…tutje ndytesira..

  3. Ketu edhe profesionistet varianti kjo zonja ose Agron Hysenlliu jane te politizuar ketyte jau qifsha racat. Si ka mundesi qe luajne edhe me jeten eh..?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu