• |
ide | kryesore

Flet Meta: Nëse ma kërkojnë qytetarët, në 2 mars do shpërndaj parlamentin

Lajme, Të fundit

Në një intervistë në emisionin “5 pyetjet nga Babaramo”, Presidenti Ilir Meta paralajmëron shpërndarjen e parlamentit më 2 mars. Presidenti tha se do të bëjë gjithçka që qytetarët do t’i kërkojnë para kryeministrisë

“Unë jam i sigurt që do të jemi në një sintoni të plotë me qytetarët. E rëndësishme është nëse ata pranojnë apo nuk pranojmë më që një grup puçistësh të rrëmbejnë çdo të drejtë të tyre kushtetuese dhe njerëzore, të lirisë së tyre, të llogaridhënës në këtë vend para tyre që paguajnë taksat edhe që paguajnë borxhin që po shkon në stratosferë.


Dhe të jenë të sigurt se presidenti do të bëjë detyrën e tij në mënyrën më shembullore për rivendosjen e rendit kushtetues dhe do t’i kërkojë të gjithëve të bëjnë detyrën e tyre, të gjithë aktorëve të tjerë. Këtu nuk mund t’i shmangemi dot kësaj historie. Jemi në një përballje finale me puçistët, nuk ka temë tjetër më të rëndësishme në Shqipëri deri në momentin që do të zgjidhim këtë çështje” – tha Meta. ©LAPSI.al

17 Comments

 1. Budalla, qe nuk clirohesh nga deliri. Ke 30 vjet qe vjedh dhe tani kerkon mbeshtetjen tek populli, tek ai popull qe dhe pse ne mes te eu, me kaq pasuri, sot eshte me i varferi ne Europe. Dhe ti qe e ke qeverisur per 30 vjet Monika Berisha dhe keta qe jane ne pushtet kerkoni” mbeshtetje” ne popull.

  1. Un si popull qe jam, meqe iliri ka vendosur te na plotesoj cdo kerkes. Do i kerkoja te kthej gjen e vjedhur. Do ma plotesoi deshiren???

 2. – Ate qe duhet ta bente ne radhe te pare Partia Socialiste ( e cila nga nje aset shume i
  rendesishm e me vlera , po kthehet dalengadale ne nje force regresive e te rrezikshme
  per zhvillimet demokratike te vendit),
  -Ate qe duhet ta bente opozita si forca kryesore institucionale perballe qeverise
  -Ate qe duhet ta bente shoqeria civile si ze i pavarur qe duhej te ishte,
  -Ate qe duhej ta benin intelektualet patriote
  -Ate qe duhet te beje secili vec e vec dhe te gjithe sebashku,
  ATE PO BEN PRESIDENTI TE CILIN DUHET TA MBESHTESIM TE GJITHE NE KETE NISME
  KURAJOZE DHE TE DETYRUAR NGA RRETHANAT
  PAQESISHT DHE VENDOSMERISHT.

 3. Po aman beje po pate byth.
  Ka plot “popull” si mona, titi, luani, saliu, luli, flamuri, nikolla etje.. Si keta, se popull jan dhe ata. Dhe do kerkojn ta shperndash parlamentin. Fundia ti do ta hash. Ata si gjen gje se fundia “popull” jan.
  Aaa ishalla te mer koka ere. Dhe mos ta gezosh floririn.

 4. Lajmerim kushe nuk shkon ne protest Data 2 Mars kurvat mavi me deshiren e lartemadhnis bejn gojore Ke bashkia dhe disa ministri

 5. Ske arsye te protestosh… Mjafton pak ndegjegje dhe dorzo presidenzen jep dorheqje dhe ik me vrap… Por me sa shoh dikush ta ka bere bene e burgut dhe kthimi i pasurise, dhe dalja nga politika prandaj ste mban vendi… Mos u trishto shihe ne positiv do ti marrin ty e do ia japin vetes.. Si i thon asaj fjale… Vodhi hajduti hajdutin…

 6. O President i madh. E bere lemsh , nuk di ca do, nuk di ku shkon. Paske qene budalla i madh.
  Asgje ske ne dore, dhe prape po ben lemsh te madh. Kjo me duket se eshte si ai dekreti zgjedhjeve, qe fshin mender b….. .
  Ik me dinjitet , per atje ku je nisur.
  .

 7. Ky eshte ne proces shkarkimi/hetimi,normal nuk do te le gure pa levizur Ai do te tregoje forcen perendimit qe te merret ne konsiderate tani e tutje Asgje nuk do ndodhi,perendimi e di kush eshte ai,I eshte vene visa,kot mundohet te tremb

 8. Z.President kush ju ka trembur?
  Mbase do ishte me e drejte te flisnit shkoqur.
  Te rrefeje hallin qe te ka zene, dhe mos vazhdonit me politikat e vjetra te konfliktit.
  Deri ne 1 Mars bej presion sa te duash, se ti e di qe ata 1 dite perpara te marrin.

 9. Ky palo president eshte ne gramat e fundit dhe qe te mbroj gruan dhe veten eshte gati ti vej zjarrin Shqiperise , nuk i plas fare per popullin por per miljonat e veta . keshtu do fillojne te gjithe politikanet te perpeliten nga e majta ne te djathte dhe kush ka vjellur me shume do bertasi dhe do bej rremuje me shume . 20 politikanet me te rendesishem te vendit ne keto 30 vjet tranzicion i pret nje fat i keq pasi kane bere ckan dashur me pasurite e shqiptarve .
  Popull do fitoni me shume nqs keta perfndojne pas hekurave dhe jo ti shkojme ti lepihemi nga mbrapa ………….
  te huajt skane interesa parash por keto kane dhe si pelqen drejtesia e huaj se i preken pasurite dhe interesat qe kane gllaberuar . Hapini syte dhe mos u marrosni shume mbas politikes se shtrigave …..

 10. Ky palo president eshte ne gramat e fundit dhe qe te mbroj gruan dhe veten eshte gati ti vej zjarrin Shqiperise , nuk i plas fare per popullin por per miljonat e veta . keshtu do fillojne te gjithe politikanet te perpeliten nga e majta ne te djathte dhe kush ka vjellur me shume do bertasi dhe do bej rremuje me shume . 20 politikanet me te rendesishem te vendit ne keto 30 vjet tranzicion i pret nje fat i keq pasi kane bere ckan dashur me pasurite e shqiptarve .
  Popull do fitoni me shume nqs keta perfndojne pas hekurave dhe jo ti shkojme ti lepihemi nga mbrapa ………….
  te huajt skane interesa parash por keto kane dhe si pelqen drejtesia e huaj se i preken pasurite dhe interesat qe kane gllaberuar . Hapini syte dhe mos u marrosni shume mbas politikes se shtrigave …..

 11. Ky palo president eshte ne gramat e fundit dhe qe te mbroj gruan dhe veten eshte gati ti vej zjarrin Shqiperise , nuk i plas fare per popullin por per miljonat e veta . keshtu do fillojne te gjithe politikanet te perpeliten nga e majta ne te djathte dhe kush ka vjellur me shume do bertasi dhe do bej rremuje me shume . 20 politikanet me te rendesishem te vendit ne keto 30 vjet tranzicion i pret nje fat i keq pasi kane bere ckan dashur me pasurite e shqiptarve .
  Popull do fitoni me shume nqs keta perfndojne pas hekurave dhe jo ti shkojme ti lepihemi nga mbrapa ………….
  te huajt skane interesa parash por keto kane dhe si pelqen drejtesia e huaj se i preken pasurite dhe interesat qe kane gllaberuar . Hapini syte dhe mos u marrosni shume mbas politikes se shtrigave …..
  QYTETARET TE KERKOJNE QE PRESITENDTI DHE ME RRADHE TE GJITHE TE NDESHKOHEN nqs flet nese ma kerkojne qytetaret

 12. Vazhdon letershkruesi emiljano aleksi ti shkruaj pacavure letra likes se krrabes per popullin e lsi e pd qe ne fund te dites jane minorance dhe te vazhdojne te hane mut bashke me kete emiljanon

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu