• |
ide | kryesore

Shkolla u mbyll sot nga frika e koronavirusit, ministria i heq licencën

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministria e Arsimit ka vendosur t’i heqë licencën një shkolle private, e cila mbylli dyert nga frika e koronavirusit.

“Shkolla mbyllet jashtë planit të vitit shkollor VETËM me urdhër ministri. Udhëheqësit e një shkolle private kishin vendosur të mos respektonin këtë dhe e kanë mbyllur shkollën për 2 javë. Në kushte të kësaj paligjshmërie, jemi të detyruar që shkollës t’ia heqim licencën.

Nxënësit do të transferohen në një shkollë tjetër. Ndërsa udhëheqësit e shkollës që përhapin panik duke mbyllur shkollën në mënyrë të jashtëligjshme, për gjoja parandalim të një situate virale e cila NUK ekziston në Shqipëri, duhet të ndiqen nga organet e drejtësisë,” njoftoi ministrja e Arsimit, Besa Shahini.

Shkolla ‘Udha e shkronjave’ në Tiranë deklaroi se do të mbyllë dyert për nxënësit e saj nga frika e koronavirusit.

Shkolla ‘Udha e shkronjave’ thotë se e ka marrë vendimin pasi kanë ndjekur informacionet në median ndërkombëtare për situatën në vendin fqinj, në Itali.

Ndërkohë sot, kjo shkollë thotë se po u bëhet presion nga Drejtoria Arsimore.

7 Comments

  1. ore kar ! Ligji thote se : ‘ shkolla mbyllet jashtë planit të vitit shkollor VETËM me urdhër te ministrise” .
   Ketu nuk eshte ceshtje propagande.. por ZBATIM LIGJI.
   Drejtori i shkolles e dinte shume mire qe po vepronte kudra ligjit, tani te perballet me pasojat.

   1. ti hyn te propoganda sic duket , nuk ke nevoje per dije as ligj sepse je bastard sumshqym

    per info:

    shkolla eshte institucion privat dhe nuk varet na tekat e rilindjes

    licensa nuk hiqet se do ministria OJQ e Rames. por do hetim dhe ne perfundim te hetimit hiqet, dhe prape ka vend per interpretim nese masa e marre eshte e duhura dhe ne perpjestim me demin e parashiuar etj etj etj dhe kjo nese ka ankese nga nxenesit qe ne fakt jane kerkuesit per mete mase , me prinderit e tyre
    perndryshe bythvrims ne gjykate quhet abuzim dhe merr demsherblim qe ti me bythen tend te shpuar nuk e paguan dot.

    te fala mamit

    1. O pederast ferrash. Lexo ligjin o kar ku shkollat privatat DETYROHEN TE ZBATOJNE LIGJET E MINISTRISE SE ARSIMIT.
     Ta qifsha motren , bythqir.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu