• |
ide | kryesore

Arrestohet biznesmeni në Lezhë, kryetar i Dhomës së Tregtisë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Arrestohet kryetari i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në Lezhë, Pashk Palokaj.

Arrestimi i biznesmenit është bërë me urdhër të Prokurorisë, pas hetimeve të kryera për vdekjen e një punëtori, në muajin gusht të vitit 2019, te pallati që ai po ndërtonte në lagjen Beslidhja të Lezhës.

Mbi të rëndojnë akuzat e ndërtimit pa leje, moszbatimit të rregullave të sigurisë në punë dhe punësim i paligjshëm.

6 Comments

    1. Po cfare thua o kare me zile? e para ka vdekur nje njeri i mare ne pune te zeze plus duke shmangur edhe taksat qe duhet te pagoje, si shtetit por edhe sigurimit te puntorit, e dyta pa regulla sigurie ne pune, edhe plus eshte kryetare i dhomes se tregtise? keta pronare edhe kryetare i bejne shqiptaret me skllever se cben greku apo italiani, ketyre do qire robt 100 here me shume, se jane ,,,,,,,, mos te shprehem

    1. ajo nuk eshte me dhime tregtie, ashtu i ka ngelur sahati dhe emri..ka 15 vite qe nuk ka me asnje lloj perfaqesie , jane organizma fals!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu