• |
ide | kryesore

Coronavirusi mbërrin edhe në Kroaci, konfirmohet një rast

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kroacia konfirmon rastin e parë me koronavirus. Rastin e konfirmoi kryeministri Anderj Plenkoviç.

Mësohet se pacienti është një djalë i ri në Zagreb dhe është në karantinë në Spitalin Universitar për sëmundje infektive.

Ai kishte udhëtuar kohët e fundit në Itali. Raportohet se po u bëhen analiza personave të cilët kanë punuar në Itali.

Ndërkohë Austria ka konfirmuar dy rastet e para me koronavirus. Njëri nga pacientët është nga rajoni i Lombardisë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu