• |
ide | kryesore

E akuzuan se shfaqej në video duke pirë kokainë, del analiza e Lefter Allës

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla nuk ka konsumuar kokainë. Kjo është përgjigja e analizës pranë laboratorit të policisë shkencore për praninë në drogë në urinë dhe gjak të Allës, sipas Report Tv.

Alla iu nënshtrua hetimit nga SPAK  pas akuzave të Partisë Demokratike se shfaqet në një video duke pirë kokainë. Avokati i tij Petrit Ismaili pritet t’i drejtohet SPAK brenda javës për pushim të hetimeve.

Alla mohoi të jetë ai në video, duke kërkuar që prokuroria të gjejë përmes atyre që e publikuan, personin që shfaqet duke pirë kokainë.Ai paralajmëroi se do të padisë për shpifje ish-deputetin Ervin Salianji, ndërsa akuzoi Partinë Demokratike se bashkë me një televizion lokal kanë montuar videon.

Ai tha se ekzistenca e “video-montazhit më është bërë me dije prej rreth një viti, por gjithmonë kam besuar dhe besoj se duhet të jetë drejtësia ajo që ta hetojë dhe ta zbardhë” duke e mohuar.

30 Comments

  1. Kush tha se Shqiperia eshte kthyer ne hambar te droges? Kush tha se ANTINJERIU dhe banda e tij, PEDERASTO-MASONO-KRIMINALO-HAJDUTE-SOROSJANE, kane vjedhur me PPP, 3 miliard €, deri tani? Kush tha qe ANTINJERIU, per cdo germadhe te ngritur ne Tirane, merrte 20%? Kush tha qe laboratoret e kokaines dhe bananet me kokain jane prone e vellait te ANTINJERIUT? Kush tha qe bixhozi on-line, eshte nenkontrollin e vellait te ANTINJERIUT? Pse OSBE tha qe ANTINJERIU, ka 2 miliard €, ne llogarite offshore? Pse merreni me kete mjeranin, mesues fiskulture?

  2. Puna është se në cilin laborator i është bërë testi i drogës kryebashkiakut të Bulqizës.
   Nëse është bërë në “laboratorin e Ramës” që shpalli se zëri i Geron Xhafës nuk është origjinal, a i interesonte atij që ato që ka përzgjedhur të dalin si përdorues droge ?
   Ajo që mund të verifikojë videon demaskuese, nese është apo jo personi i publikuar që po mer kjartazi drogë, është drejtësia.
   Por a mund ti besosh juristëve që janë përzgjedhur nga soji i hetuesve të kohës së diktaturës si Dvorani?
   Hajdutët e votave i ke të identifikuar me emra e zërin e tyre në kasetat e përgjimeve të prokurorisë, e as që ka fare nevojë që ato të “verifikohen” në laboratore.
   Megjithate, që të cilësoheshin si prova juridike, përgjimet duhej të verifikoheshin në laboratore,
   Përse nuk u bë ky verifikim, por u mbajtën të fshehura kasetat ?

 1. Tashi ta kapin per veshi kete Salianjin dhe ate drejtuesin e televizjonit lokal dhe ti pyesin kush ja u dha filmimet .
  Kaq e thjesht eshte.

 2. Kape tani ate pederastin e PDs dhe shkerdheje ne bythe .
  Te pakten nxjerr inatin ne kete menyre.
  ( megjithese nuk i dihet, mund ti pelqej ati pedes ajo e shkerdhyeara ne bythe)

 3. perkrahesit e lefterit te rilindjes, mos u eksitoni …kokaina qendron ne urine 3-4 dite; ne gjak 1-2 dite dhe ne floke (analize e kushtueshme ) deri ne 90 dite; periudha te peraferta LSD e heroina…Tani e kuptoni vet sa koh kan kaluar nga marrja ne video apo edhe sikur te ket marr drog deri ne momentin para se ta plasi skandali e deri ne momentin e verifikimit spak….

 4. Falje te sinqerte qe nuk e dinim se Rama kontrollon dhe laboratoret e analizave. Zot na ruaj se rasti mund ta sjelli, qe ne perpjekjen per te zbuluar te verteten qe e shikojne me sy te lire te gjithe ata nen 100 vjec, t’i kerkojme falje edhe sherbimeve komunale qe prezumojme dhe besojme se bejne nje sherbim profesional dhe te pavarur. Kjo do ishte e pafalshme.

 5. Kush tha se Shqiperia eshte kthyer ne hambar te droges? Kush tha se ANTINJERIU dhe banda e tij, PEDERASTO-MASONO-KRIMINALO-HAJDUTE-SOROSJANE, kane vjedhur me PPP, 3 miliard €, deri tani? Kush tha qe ANTINJERIU, per cdo germadhe te ngritur ne Tirane, merrte 20%? Kush tha qe laboratoret e kokaines dhe bananet me kokain jane prone e vellait te ANTINJERIUT? Kush tha qe bixhozi on-line, eshte nenkontrollin e vellait te ANTINJERIUT? Pse OSBE tha qe ANTINJERIU, ka 2 miliard €, ne llogarite offshore? Pse merreni me kete mjeranin, mesues fiskulture?!

 6. SA ME SHUME PERGENJESHTRONI AQ ME E VERTETE DUHET TE JETE .TUPR KRY TUL , ANALIZEN E BERI LABORATORI I POLICISE , KAQ MJAFTON PER TE TREGUAR MASHTRIMIN .MIN I SUKSESHEM VAGABONDI TAHIRI , VLLAJE I MINSITRIT TJETER I ARRESTUAR PER DROGEN , LLESHAJ UZORPATOR I MIN , MIN I PA DEKRETUAR , KJO EHTE MINISTRIA E PERVERSIT QE SIPAS RAI3 NE SHQIPERI ESHTE 1200 % RRITJA E KANABISIT , E TASH DUHET ME I XANE BESE KETYRE MASHTRUESAVE QE NJE IDIOT KRY TUL NUK PIN DROGE , KETO PIJNE GJYSMA E QEVERISE MASKARENJTE.

 7. Socialistet gjithmone ja hedhin lumin por prap te zhytyr ne m** ngelin. Yrysh perpara, Shqiperia me drogmen e skicofren po ndryshon.

 8. Do me thene qy laboratori i policise, e pa qe nuk kishte konsumuar droge qe nje vit me pare?? Te dhjefsha laboratin e FBI.. Me siguri edhe per Ramen do nxjerre qe nuk ka konsumuar asnjehere droge! Pastaj qy krietari nuku tha qe nuk kam konsumuar por qe fotografia eshte montazh ..po nashti do ngrihen kunder montaxhit moooo..do nxjerrin analiza te tjera me duket!

 9. Kush ja beri analizen apo -Drogaxhiu-i gjate ?Apo ja mori doren me vidion e -Babales-qe e beri per dy ore testimin dhe tha ishte -montim-.Po ku e percakton dot ai more se cfare ka pire droge apo alkol ,se truri dhe gurmazi i tij dhe drogaxhinjve te tjere kan fituar -imunitet-.Pastaj na eshte bere analiza ne laboratorin e policise .Dhe perfundimisht a ja u mban prapanica atyre te laboratorit te japin sakte rezultatin e analizave ?Kurran e kurres .Prandaj ky njeri eshte i kallaisur koke e kembe me gjithe drogaxhinjte e tjere.

 10. E kuptoni tani o njerez pse ky vend eshte i frikshem , biles shume por shume i frikshem ? I gjati ine tashme ka kapur edhe drejtesine . Ne nje vend ku mungon drejtesia eshte nje vend i vdekur ose i destinuar te vdese shume shpejt . Zoterinj , o nenshtrohuni ketij perbindeshi te gjate dhe te gjithe kastes politike o ngrihuni sa nuk eshte vone .

 11. O stalin ti cojne provat te salihu jot se ai njeh ka qene doktor dhe duhet te di dicka me shume se ty dhe pastaj shishen e shurres mbaja salihut

 12. He mer po tallni karin tani? Ok do presim por duam publikisht te shfaqet personi qe ndodhet ne ate video. Nqs eshte ndonje ushtar i Rilindjes qe sa per ti mbyllur gojen medias veteshfaqet fajtor, futet ne burg per ca dite ne kembim te ca parave dhe del i lire pasi te harrohet, keqardhje. E verteta po del avash avash cdo dite. Spak nuk eshte i shenjte, Spak eshte vegel e USA per te dominuar kete vend me ca ushtare rilindas qe kane hequr dore nga atdheu. Me vjen keq qe edhe Reforma ne Drejtesi vdiq. Dmth mori fund cdo gje.

 13. Ngopesia e ketij pushteti te rilindjes me mashtrime, e hipokrizi ne cdo dite ndaj ketij populli te pa ngopur me shtypien e mashtrimet nga keta faqe zinj kuqale eshte sot ndergjegja qe duhet te kemi si popull ndaj fatkeqesive, natyrore por edhe shteterore. Vetem rreflektim e bashkim me rrevolte demokratike te bashkuar do mund te shporrim menxyren bandite qe na ka pllakosur nga ky maskara KM, e shpura e tije rilindase e qelbesirave. Keta po shfrytezojne urtesine e mjerimin e ketij populli dhe bejne ashtu sic vetem kejo monster trashegmtaresh kuqale dijne ta bejne. Prandaj, populli duhet me domosdoshmeri shporrjen e kesaj situate me keta gangstere qeveritare.

 14. Pastaj ky e ka konsumuar ne qershor 2019 keta nxjerrin analiza qe ska kokaine ne gjak ne shkurt 2020. Dmth pse duhet te tallen kaq rende me kete popull eh??

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu