• |
ide | kryesore

Harta e koronavirusit/ Të vdekur, të infektuar dhe të shëruar, si është bilanci në të gjithë globin

Arkiva, Lajme, Të fundit

Koronavirusi ka shkaktuar deri më tani 2663 viktima, ndërsa janë prekur më shumë se 80 mijë persona të tjerë.

Megjithse kjo sëmundje konsiderohet vdekjeprurëse, ka patur shumë nga ata që janë shëruar. Sipas raportimeve të fundit, deri më tani në të gjithë botën kanë arritur përmirësime ndaj këtij virusi mbi 25 mijë persona.

Më poshtë po ju sjellim hartën e përditësuar me të prekur, të vdekur dhe të shëruar nga koronavirusi.

foto galeri

2 Comments

  1. Nje gje me ben pershtypje si ka mundesi Italia me kaq te prekur nga virusi me 231 raste nderkoh qe Hong Kongu Singapori dje Japonia qe jane me afer Kines dhe qe kane me shume flukse hyrje dalje me te paskan me pak te prekur. Ose keto vende nuk raportojne sakte ose e gjitha eshte loje biznesi pasi ne periudha krizash behet lek I madh.

  2. Kanceri i zhdukte me kuc e me Mac kush e krijoi dhe e perhapi Ju shkofte farà ne kte bote dhe u djegte ne ferr.
    Kopanite farmaceutiche u shkaterrofshin e mos befshin hajer terrorriste me bluza te bardha.
    Zoti i mallkofte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu