• |
ide | kryesore

Maqedonia e Veriut e paprekur nga koronavirusi, një italian i dyshuar në Shkup rezultoi negativ

Arkiva, Lajme, Të fundit
parlamenti-maqedonas_35.jpg

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut reagoi pas kontrolleve për një pacient me dyshime se ka simptome të koronavirusit.

Nga kjo ministri deklarojnë se i njejti pacient nuk ka pasur ndonjë shenjë kur ka kaluar në kamerat termike në aeroportin e Shkupit, por i njejti rreth orës 22:00 është paraqitur në Klinikën për infektologji në Shkup për ekzaminime të mëtutjeshme. Personi në fjalë ka ardhur nga Italia.


Pas mbërritjes në klinikën për infektologji në Shkup, pacienti është izoluar dhe po bëhen hulumtime të simptomeve. Brenda këtyre orëve do të dilet edhe me rezultate” thuhet në njofimin e MSH-së, që më las zbuloi se pacienti nuk mbarte virusin.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu