• |
ide | kryesore

Vdes në moshën 99-vjeçare Nexhmije Hoxha

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ndahet nga jeta gruaja e Enver Hoxhës, Nexhmije Hoxha.

Është ndarë sot nga jeta në moshën 99 vjeçare Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e ish-diktatorit Enver Hoxha.

E moshuara ka mbyllur sytë përgjithmonë pak orë më parë.

Ajo lindi në Manastir më 8 shkurt 1921.

Nexhmije Hoxha u martua me Enver Hoxhën në janar të vitit 1945. Ata sollën në jetë tre fëmijë.

29 Comments

 1. Me çarterin e Erdoganit ramaviçi neser ne varrim !Neser OFL e gjeneral kapsit ka mundesin qe t’mos lodhe mekembesit e tij me letra andej ketej tua dorezoje ne vend se i ka grup te tere ne vaki,komplet mafian e droges se Cibrakes,Olsin,Edvinin,Ermalin,Carlon,Meron,Ballen ,Enin dhe mamicen !

 2. Vdiq nje hijene dite feste per famijet intelektuale qe u internuan dhe u burgosen nga kjo kafshe dhe burri i saj mallkuar diktatoret dhe komunistet

 3. Vdiq nje hijene plehre komuniste dite feste per familiaret e te internuarve dhe te pushkatuarve qe kjo dhe burri i saj u shkateruan jetet

 4. 99-tshe ishte dhe 99-tshe vdiq. I duhet bere ceremoni publike vetem qe ta shohin ne surrat kufomen ato viktima qe i mbijetuan ferrit te kesaj dhe te te shoqit.

 5. Uaaaaa paska vdekur qelbesira, kurva dhe prostituta me e madhe Shqipetare, ne ferr shkofte e mallkuara me madhe e kombit qe na la mbrapa me shekuj dhe na pushkatoi intelektualet dhe njerzit me te mir te kombit tone, tutje rrace muti💩💩💩

 6. Nuk thone kot qe komunist i mire eshte vetem komunisti i vdekur. Per shembull sot po me duket e mire dhe seksi tek kjo foto.

 7. u djegte ne ferr.
  fatkeqesisht perse gjalli nuk i ndodhi gje pervecse shkaterrimi i endrres per pushtet te perjetshem

 8. Edhe pidhi sateme sebashku me rracen tuaj shkofte me te o robqire i -pa emer -,edhe per kete te erdhi keq me shume ogrua dhe moter qire.

 9. Jetoi shume dhe jetoi mire.
  jetoi mire ne cete me partizanet, jetoi mire pas luftes, jetoi mire edhe ne demokraci. Te vetet I la te shkolluar, me leke e te ardhme.
  Ne ferr shkofte sigurisht, por nga kjo bote iku pa paguar.

 10. Ne kemi hallin e shoqes pionere Rudina Xhunga e cila po qan me oi dhe po shkul floket. Eshte tronditur shume. Nuk po mbledh dot veten. Vetem qan e cjerr faqet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu