• |
ide | kryesore

Zbardhet dëshmia/ Çfarë u tha policëve burri që vrau gruan me levë hekuri në Durrës

Lajme, Të fundit

Ngjarja e rëndë e ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit ka prekur opinionin publik duke u bërë krimi i dytë në familje brenda më pak se 24 orëve. Ruzhdi Tasuni 63 vjeç qëlloi për vdekje bashkëshorten e tij, 58-vjeçaren Hajdijen. Autori ka deklaruar në polici se rreth 2 muaj më parë është paraqitur në një zyrë avokatie për të proceduar me divorcin pasi raporti bashkëshortor mes tyre nuk ishte më i mirë.

Gjatë kësaj periudhe situata tyre ka qenë e tensionuar. Ditën e sotme në debat e sipër, autori ka mbyllur dyqanin duke marrë një levë dhe duke e qëlluar bashkëshorten për vdekje. I pyetur nga policia sesa herë e ka qëlluar, ai deklaron se nuk mban mend, çdo gjë është bërë në gjakftohtësi. Më pas ka njoftuar vet policinë për të ardhur në vendngjarje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu