• |
ide | kryesore

Etilda Gjonaj i përgjigjet Metës: Hallin e ke me reformën në drejtësi

Arkiva, Lajme, Të fundit

Minsitrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka dalë sot në një deklaratëe për mediat duke iu përgjigjur deklaratave të Presidentit të Republikës. Në një deklaratë për mediat, Gjonaj tha se Presidenti nuk ka të drejtë në luftën që ka nisur dhe ka deformuar faktet.

Më tej ajo iu përgjigj akuzave dhe tha se Presidenti ka hallin me Reformën në Drejtësi. “U rezervoj keqardhjen time për hallin që kanë me Reformën në Drejtësi, por sulmet ndaj meje nuk i lehtësojnë nga këto halle. Presidenti ka ngritur një luftë të deformuar me dokumentet që ka publikuar.


Presidenti ka krijuar një kauzë fiktive që në çdo rast nuk janë në përputhje me përgjegjësitë e tij në momentin më të rëndësishëm që po kalon Shqipëria në prag të negociatave. Deformimet e renda të këtij shou presidencial mbi gjoja rrëmbimin e kompetencave të presidentit janë mbresëlënëse”, u shpreh Gjonaj.

12 Comments

 1. Shikoje hallin tend….,apo ta zgjidh Xhafa ?!?!?!?Nejse,nese do kishte shtet ky vend dhe jo mafia kombetare e zedhenesa nderkombetare…….,ti do perfundoje keq !

 2. Jo jo,Presidenti nuk ka bere “sulme ndaj teje”,por kallëzim penal per shkelje te renda ligjore.
  Nese nuk je fajtore,prit,ki durim,jo me deklarata para kohe,ndryshe komprometon veten.

 3. Po ju qe flini me nga 1 mije euro nata, ekstradoni njerez ne kundershtim me ligjin, pse nuk keni frike nga drejtesia ju? Apo specie e mbrojtur?

 4. Futi nje te fjetur 700 euro nata se ti kukull je ne doren e liderit suprem.
  Pse nuk pergjigjesh a ka shkelje po na permend integrimin europian.

 5. Lajtmotivi i perhershem i mazhorances aktuale, reforma ne drejtesi te ciles duhet t’i tremben te gjithe pervec atyre qe nuk lene gje pa bere dhe integrimi europian qe nuk vjen per shkak te atyre qe nuk kane asgje ne dore. Pak si qesharak si justifikim, por a nuk eshte qesharale cdo gje ne kete vend te pakten 10-vjecarin e fundit?

 6. Uroj qe SPAK te hapi dyert per korrupsionin e LsI, kemi shume besim te drejtesia e re. Frika e tyre burgu esht prandaj shpikin kallezime per te shtyre ditet

  1. Lezha ju te rilindjes me te pangopurit me hajdutet me ordineret dhe keni dhe me kurvat femra te degjeneruara ne parti. Nuk po e kuptoni qe kjo pune ka prek fundin nuk mban me po miku juaj do iki me carterin e ri qe ka blere kur ti veje uji te kembet po ju mor plehra legena ku do shkoni….. erdhi dita….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu