• |
ide | kryesore

Ambasada Amerikane njoftim për qytetarët e saj: Bëni kujdes!

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës apelon shtetasit e saj në Tiranë lidhur me manifestimin e 2 marsit, thirrur nga Presidenti i Republikës.

Një tubim politik pritet të zhvillohet në 2 Mars 2020 duke filluar rreth orës 5:00 pasdite. Kohëzgjatja e tubimit të pritshëm është e panjohur. Demonstratat e kaluara kanë përfshirë dhunën. Forcat e sigurisë kanë përdorur topa uji dhe gaz lotsjellës për të shpërndarë turmat.” thuhet në njoftimin e Ambasadës Amerikane, e cila ndër të tjera fton shtetasit amerikanë në Tiranë të shmangin zonën e protestës më 2 mars.

Shmangni vendet e mundshme të protestës përfshirë Bulevardin Kombëtar. Monitoroni median lokale për përditësime.” thuhet më tej në njoftim ku vihen në dispozicion edhe numrat e telefonit.

Image

2 Comments

 1. Çfare arsye ka qe dezinformon Ambasada Amerikane,cili eshte ai Gungaç(ish spihun i sigurimit te shtetit) aty brenda qe shtyn autoritetet e ambasades te pordhlisen ne kete fare grade !!!???Here tjeter forcat e sigurise kane perdorur Gaz me tepri……,pa asnje shkak te arsyeshem dhe asnje propocion me reagimin e tubuesve qe me siguri duhet te ishin shume here me te ashper !!!???Ndersa per topat e ujit,futini atje ku nuk thuhet se nuk ka pasur asnje rast ……perdorimi !!!Here tjeter beni redaktim njoftimeve te Fuges,se perveçse hajdute te tmerrshem jane edhe mashtrues te ndyre ,mos bini kaq poshte,kineze e zeze,apo ke hapur thesin edhe ti !!!

 2. Ambasadore Kim..!?
  K I S S M Y A S S!!!!!
  Kush t’a ka shkru njoftimin per kujdesje?
  A i ke pa’ ndonjihere topat e ujit n’Albanistan?
  Albanistani ka vetem gas lotsjedhes dhe irritues te organeve te frymarrjes…Ah po, edhe shkopinj.
  Kim Lu Kina… nanen,mos na e hap ndonji virus me topa uji,t’baj rixha’…Hahaha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu