• |
ide | kryesore

Për shkak të koronavirus, mbyllet shkolla e Princit George dhe Princeshës Charlotte

Paparazzi, Slider

Shkolla e Princit George dhe Princesha Charlotte është bërë shkolla e fundit që i dërgoi nxënësit në shtëpi për izolimin për shkak të koronavirusit. Zyrat, institucionet shtetërore, dyqanet dhe bizneset u mbyllën prej kaosit të shkaktuar nga koronavirusi, ashtu sikurse shkolla ‘Thomas`s Battersea’ mbylli dyert e saj.


Kjo situate vjen pasi të paktën 13 shkolla në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar u mbyllën për shkak të frikës së përhapjes së virusit. Frika po rritet nga përhapja e virusit vrasës pasi 12 njerëz kanë vdekur në Itali që nga e premtja, ndërsa Franca raportoi sot një tjetër vdekje ashtu sikurse Greqia dhe Maqedonia e Veriut të cilat u bënë vendet e fundit që regjistruan raste e para.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu