• |
ide | kryesore

Kongresi PS, Taulant Balla në delir: Aleancë e pështirë kundër reformës në drejtësi

Arkiva, Lajme, Të fundit

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla, përmendi si një nga arritjet më të mëdha të mazhorancës reformën në drejtësi.

Duke folur në ditën e dytë të punimeve të Kongresit të PS-së, Balla tha se kjo reformë u miratua pavarësisht kundërshtisë së hapur të opozitës dhe presidentit Meta.

Ai nuk nguroi që ti etiketojë si “aleancë e pështirë kundër reformës”.

Balla: Prej korrikut 2016 në Shqipëri rreshtimi i krahëve në politikën shqiptare nuk është vetëm në nocionet bazë e majtë – e djathtë, shumicë – pakicë apo pozitë – opozitë. Prej atij momenti në Shqipëri u krijua një aleance e pështirë kundër Reformës në Drejtësi, me Sali Berishën në ballë, Ilir Metën pas shpine, Lulzim Bashën në krah dhe Monika Kryemadhin në çizme. Reforma në Drejtësi ishte dhe është angazhimi ynë themelor prej kur e propozuam për herë të parë në vitin 2008 nevojën e një reforme të tillë dhe jetësimin e të cilës e filluam sapo morëm besimin e shqiptarëve.

13 Comments

  1. njeriu me dinjitoz i sektit “rilindja” i pafshit hajrin atij qe kur e pallo shefi i thote m’fal se t’ktheva kurrizin

  2. Keta jane funderrinat ne kete fund te turpshem. Nuk ja vlen me i lexu e me i pa surratin. Ky koke shtypuri e felliq gjithe zonen e Elbasanit.

  3. Koronavirusi, sapo mori vesh qe ne Shqiperi ekziston taotaopalla, hoqi dore dhe nuk e pushtoi Shqiperine – “nuk ka vend per dy viruse me te njejtin qellim” – u shpreh ai.

  4. Pa le Majko shulja. Do marrim mandatin e trete thote me droge krim korrupsion e duke prishur struktyrat e shtetit. Servil i klasit te veteraneve soc.

  5. Rrofte tao palla,poshte Kujtim gjuzi ,rofte sa mushkonja e beharit Erion Brace,poshte koronavirisi rilinds,rofte sa ere e pordhes opozita ere me ne krye shokun Muslim Murrizi

  6. O andi a ka mundesi ti thuash ndonje llaf lulit se po tall bythen ai km me ne te lutem po munde coi haber po ka durim ta degjoj pak flm

  7. TE RROJE PARTIA . QELBESIRA KUDO QOFSHIT EDHE NE GOP TE ATYRE QE JU KANE PJERDH BASHKOHUNI NENES KURVE PARTI . ROPT MAVIVE DHE SOJIT TE TYRE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu