• |
ide | kryesore

“Kurrë s’kam dëgjuar idiotësi më të madhe”! Rama sulmon ashpër Haradinajn për taksën dhe mbron Albin Kurtin

Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama vijon sulmet ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Sot, në një postim në “Twitter”, Rama  shkruan se Ramushi ka nisur me paturpësi baltosjen e Albin Kurtit.

Sipas Ramës, “Albini mund të jetë gjithçka, po kurrë nuk është shërbëtor i Serbisë!


Duke vlerësuar vendimin e Kurtit për të hequr taksën ndaj lëndës së parë serbe, Rama sulmon ashpër Haradinajn, duke u shprehur se kurrë nuk ka dëgjuar idiotësi më të medha se predikimi që taksa do sjellë njohjen e Kosovës nga Serbia.

“Me paturpësi Ramushi ka nisur baltosjen e Albin Kurtit! Albini mund të jetë gjithçka po kurrë nuk është shërbëtor i Serbisë! Uroj të mos tutet prej sulmeve të ulëta për heqjen e taksës që shkatërroi reputacionin ndërkombëtar të Kosovës dhe viktimizoi Serbinë në sytë e botës!

Kurrë nuk është dëgjuar një idiotësi më e madhe se sa predikimi që taksa do sjellë njohjen e Kosovës nga Serbia dhe asgjë s’i ka bërë më shumë dëm Kosovës,se sa ajo taksë e kthyer nga një thirrje për vëmendje ndaj shkeljeve të CEFTA-s nga Serbia, në një litar në fytin e Kosovës!

Albin Kurti është në rrugën e duhur!Heqja e taksës do jetë dita e parë e tij si kryeministër në zyrë, jo më si lider opozite në zyrën e kryeministrit! Do t’i duhet të përballet me etiketën e “tradhëtarit” po ani, ajo etiketë i dallon udhëheqësit e paqes nga statujat e luftës😊”, shkruan Rama.  foto galeri

19 Comments

 1. Shpellkaaaar ne suuuulm !!!!
  Zjaaarrr !!!

  Bejeni mut fare Ramen tani me ato komentet tuaja brilante.
  Mjerane te te gjitha viseve shqiptare bashkohuni !
  Kunderpergjigjuni me sharje qe ju vijne nga thellesia e zorres se trashe dhe qe ju lulezojne ne gojen e qelbur ! .

 2. Ne fakt seshte faji i shpellareve. Titulli i lapsit eshte pak sugjestionues dhe me copa jashte konteksit……. ne filizofine e mashtrimeve i jepet rendesi titujve, highlighteve, se ato mbeten ne ndergjegje. Mgjs ky i lapsit e ka ekzagjiru

 3. dua ti pergjigjem pak komentuesit te pare n q s ti beson ne drejtesine e kauzes se rames atehere pse dyshon ne anesine e komenteve te meposhtme qe do te jene kunder rames e dyta pjesa derrmuese e shqiptareve e dine mire se c perfaqson rama dhe e treta ti ne gjithe komentet perdor shprehjen shpellar per te diskriminuar pjesen qe nuk mendon si ty pra ti nuk je asgje tjeter vecse nje fshatar komunist gjysopinge nga zona e pare operative

 4. E para, haradinaj nuk ka thene qe predikimi i takses do te sjelle automatikisht njohjen, qellimi nuk ishte ai por ndalimi i marreveshjes jo trasparente e treshes famekeqe, e dyta, sot po e lexoj qe tradhetari rama paska kontribuar per paqen ndermjet kosoves dhe serbise, mik dhe armik ne te njejten kohe me vucic, sipas propagandes se nevojshme per momentin.

 5. Meqense edvini e “rregulloi” ?mire Shqiperine !E largoi nga rruga e droges,korrupsionit te papare ndonjehere,e krimit,e shpopullimit tani me gjithe qenefet e vete i eshte turrur Kosoves !!!Boll o moster,boll o shpirtlig,boll o ndyresire e lindur si e tille,boll shkaterron çdo gje qe te tjeret e kane ndertuar me vite e me shume sakrifica e tmerre po ashtu !Droga,perversiteti,syte e rene e mendja djall nuk kane te sosur te ty,plehre !E shpopullove Shqiperine,e ktheve kampion te vjedhjeve e krimit,shume lart e ke çuar si asnjehere e tani hidhesh si hijene ne pjesen me te mire te Shqiptarise,ti ndersesh mes njeritjetrit a thua se ti je,kush je ti palaço..??!?!?!Nje superfunderrine,nje supersherbetor e antishqiptar i lindur,lere qe nuk te hyn askund asgje me ta !Duhet te heqin shqiptaret qe te bien rehat,duhet te bejne ate qe i kane bere ndervite me heret te ligjve si puna jote,duhet ta bejne me çdo çmim !!!Te mbrosh ti Albin Kurtin,e te fyesh Ramushin eshte njesoj si te takohen dy drejteza te kithta,pleh njeri !E sa per rilindasit mavi qe marrin fryme nga jashtnxjerrja jote e ushqehen po me te,apo se kane per gje qe jane pafamilje,padinjitet,t’pa fe, i lutem zotit qe ti çoje te ata qe kane nevoje per mjekim e shoqerim te perhershem !!! Edvin…..,do mbahesh mend gjate…….,mbi kete toke, si djall me fytyre njeriu,antivlere e pashoqe,sherbetor i palare e kerme !

 6. Aq i ngeshem eshte ai -moter dhe grua qiri -i pa emer -Mavi-qe nuk le faqe pa ngrene mut me te tjeret, po rri nje here o grua dhe moter qire pa ngrene se boll kane ngren ne bythet dhe ne vendit si dhe ne goje ato shkerdhat -Nafije -qe kene shtepi

 7. O Edvin do hash ndonje plumb qorr nga keta bobat qe skane frike ta shkrepin. Mos i fut vellezerit ne sherr fallco (sepse Ramushi dhe Albini kane nje qendrim). Mos perdor terma “tutet” etj se sbehesh dot katolik musliman verior jugor per 1 dite. Sje tu fol me shqiptaret te cileve u mungon burrnia. Fakti qe te pranojne ty si KM. Boll me lojra fjalesh kundrejt atyre te cileve u flasin me te vertete veprat. Shame on you my Prime Minister!

 8. Flet turpi per paturpesi,flet idjoti per idjotesi!
  Drogaxhiu ndjen kenaqesi kur fut frymen e perçarjes ndermjet shqiptareve,si qellim parësorë i mikut te Vuçiçit!

 9. Komentuesi i pare mavi bytheqire . Rama do ti ktheje sumen Trampit tani por te shkoje ta laje nje here. Taksa eshte i vetmi opsion qe Serbia te njohe kosoven.
  Dhe Kurti ka vene kusht per 3 muaj . Do te shohim.
  Ju kurvat mavi qe shitet Shqiperine tek Sllavet qe bete masakren e Tivarit duke vrare gjakun tuaj per mustaqet e sllavit jeni rraca me e poshter mbi dhe.
  Te gjithe i ngjani brigadierit te arave ose sek. Partise haleve.
  Ju la shendene pantera anu gjykoni vete o bytheqire kuqalashe.qe nuk besonte ne zot.
  Me derguan ne burgun famekeq te Tepelenes tha.
  Tani gjykoni vete kur kjo me dhome e televizor. Pa ata ne kohen e koke daulles.
  Per Ramen nuk po gjykoj si KM por si anti komunist.
  E la Enverin ne varr qe e shurrijne qente dhe ngriti Mit hatFrasgerin ne piedestal. Ju qiu motrat.

 10. O kryeminister i droges,i krimin,i mashtrimit, i korrupsionit ,i te gjitha felliqesirave nuk krahsohesh dote me heroin e Kosoves Ramush Hajradinajn , eshte politikani me atedhetare ne trojet shqipetare (duke perjashtuar doktor Berishen qe eshte i PA arriteshem ) . Ramushi ka dhene proven ne luften e Kosoves , ne gjykaten e hages, ne ruajtjen e mos copetimit te Kosoves , ne vendosjen e takses per Serbin pra eshte hero ,kurse ti Edvin ne tradhetare i Kosoves dhe shkaterimtar i Shqiperise kjo tregon se nje moster

 11. KM tone te “dashur” po e uroj me vargjet e poetit patriot Ndre Mjeda :

  Kjoft mallkue kush qet ngaterrime
  Nder kta vllazen shoq me shoq
  Kush i ndan me fjale e shkrime
  Ca natyra vete perpoq.

 12. O Rame skuthi, shkurt e shqip ti duhesh qi ropsh. Je shume palaco skuth, harrove qe ke qene ti i pari qe e ke promovu taksen para 1 vit e ca duke thene se kjo eshte takse politike e jo ekonomike. Si duket komunistet ne gen vazhdojne te kene vellezer popovicet e tju kthejne krahet shqiptareve te Kosoves. Turp per ket kryeminister dhe akoma me turp per nje popull qe voton nje te tille.

 13. Bera nje koment pak me pare ku thoja se komentuesi i pare eshte vete rrama. Nuk u publikua Siç duket kam thene te verteten…..E te vertetat bejne demain.

 14. I paemer 13 :33
  Bravo po’ nuk e di Ca’ taksirati kemi qe sprovohemi nga kaq shume kriminele politike
  Se ata kriminelet tjere e Kane pyt b.
  Ne e kemi fjalen per ketà qe paguajme taksa.
  Po’ Ca’ rrevolucioni te dhjere do bejme ne kur per 6 vjet Kane ik200000 shqiptare .
  Vallahi te ishte ti ne krye me kete atdhedashuri i dati pas teje do te ndiqja po’ per ke te dalesh ne rruge
  Per asnjwrin nuk ja vlen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu