• |
ide | kryesore

Video/ Ronaldo fati i Real në Clasico: Barcelona rrëzohet nën goditjet e Vinicius e Diaz

F1, Sport, Video

Provë krenarie e Real Madrid: bën të tijin Klasiken kundër rivalëve të përjetshëm të Barcellona, duke rimarrë kreun e klasifikimit në Liga, tashmë +1 ndaj blaugrana e duke lënë pas shpine një moment të vështirë si në kampionat ashtu dhe në Champions, du duhet të provojë të rikuperojë 1-2 e pësuar nga Manchester City në vajtjen e 1/8 të finaleve të kompeticionit.


Bernabeu, ndërkohë, i gëzohet fitores 2-0 ndaj Barça, që ka mbërritur me meritë (e pak fat). Episodi që zhbllokoi ndeshjen u shënua në të 71′: Kroos inspiroi Vinicius që u fut në zonë nga e majta, goditi dhe me devijimin e pafat të Piqué topi kaloi pas shpinës së Ter Stegen deri në atë moment i jashtëzakonshëm. Messi kishte mundësinë e tij për të barazuar, por nuk ishte në mbrëmjen e tij. Real ndërkohë nuk gaboi dhe në kohën shtesë Mariano Diaz (i sapo futur) shënoi golin e dytë, duke cmendur tifozët e blancos.

Me fat për merengues prezenca në Santiago Bernabeu e Cristiano Ronaldos dhe Zidane e sheh tashmë veten në kuotën e 56 pikëve pas 26 ndeshjesh, një më shumë se Barcelona e Setien.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu