• |
ide | kryesore

Meta injoron deklaratën e ambasadores së SHBA: Për atë pyesni zëdhënësin

Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka injoruar deklaratën e ambasadores së SHBA-së Youri Kim pas manifestimit të mbajtur në qendër të Tiranës.

Ambasadorja reagoi për përdorimin e flamurit amerikan me fjalët: “U suprizova kur pashe flamurin amerikan ne manifestimin e sontem. Per te shmangur cdo keqkuptim, ne duan te sqarojme se, teksa Shtetet e Bashkuara mbeshtesin protestat paqesore, ne nuk kemi te beje fare me manifestimin e kesaj mbremje”.


Por në një intervistë dhënë për Syri Tv, Presidenti Meta u përgjigj shkurt: “Nuk e kam lexuar. Për këtë gjë pyesni zëdhënësin tim Tedi Blushi. Kam zero koment” – tha Meta. ©LAPSI.al

19 Comments

  1. Po kur rilindjes i bëjnë mbrojtje plehra e parrazitë të paarsimuar si ju që nukjeni në gjendje të formuloni edhe një argument të thjesht vajmedet se ku ka degraduar shteti që paguan mutra si puna juaj që vetëm për sharje e për vjedhje jeni profesionistë.

   Vdekshi sa më shpejt prej marrazit se likja do tju a bëjë gjëmën.

   S’keni parë gjë akoma…….

  2. cfare ligji ka shkelur more moterqire qe duhet ta arrestojne. Se po mbron nje institucion te cilin rama dhe delet si ty duan ta marrin nen kontroll.

   1. si ca ligji ka shkelur mor te shkerdhefsha grun?! ka shkelur ligjin e te qenit mbi palet. ai qe nga dje nuk esht me presidenti im por eshte thjesht kryetari jot.

 1. Bravo President sjellja prej lakeu e mender me thanë ambasadores është tipike për dikë që ka frikë.

  Kujt i frikësohet ambasadorja?

 2. ca do qe te besh o Ilir hajduti nuk i shpeton dot SPAK kokpalaret qe kishe mbledh sot jane llumi shoqerise shqiptare dhe as perfaqsoin gje ..Edi eshte zgjedhur me nje milion vota .Qeline do ta kesh sa wc e maces tende ne gjirin e lalzit .do shofim sa i forte je ne dt 15 mars hahahah do besh nje mut te madh ti dhe katunaret e tu qe te mbeshtesin

  1. Uaaaaa Edi eshte zgjedhur me 1 milione vota mooooo ato te dibres apo ato te shkodres, apo mafien e durresit…Iku Ediiiii yt mooooo nashti do ngelesh pa puneeeeee pabuks, mendo si te paguahs kredine e shtepise tek Komuna e Parisit…!

 3. U cudit kjo ambasaleshja!
  Po nuk ka tubim keto 30 vjetet e fundit ku nuk valvitet ai flamuri me vija.
  Kjo se pari te prononcohej per “perlen” e reformes ne drejtesi qe kane katranosur, me kryetar SPAK-u nje hetues te diktatures.

 4. E paske keput fare me kete pergjigje ambasdoren. O PALL ajo te c montoi gjith idotesin qe organizove me aq mund. Dhe me cfar me 1 rresht. Dhe me dicka qe nuk ishte then kurr. MOS PREK ATE FLAMUR SE NA E NDOTE. Me qart se kaq dhe me ofendim se kaq nuk ka, ca do ti. PO KY BEN SIKUR SE KA DEGJUAR.

 5. O shpellkare flamuri amerikan eshte ngrejtur nga lloj lloj politikani ne shqiperi per 30 vjet,por sot amb nderyri sepse e ngrejti likja i krrabes se floririt njeriu qe amerika nuk e ka me ne llogari,ashtu si dhe populli shqiptar,likja te shkoje te vila ne lalez dhe te dhjese me rralle 11 halete qe ka ndertuar me parate e vjedhura

  1. Kurse ti shko laj diharrene te halete e surrelit me dt15.. fugshpunsave duan hale qe jane ndertuar me djerse bythe dhe pare te vjedhura

 6. Ambasadorja kineze me emer rus me banim ne amerike.
  Bejeni mbret ed jevgun dhe do tu shesi klamajt ke bythqirat e botes. A harrova,mbas kaq vitesh lufte, amerikonet po puthen me talebonet.

 7. Nese ne Maqedoni apo me tutje Greqi , presidenti i atij vendi pervec flamurit kombetar do te valviste dhe nje te huaj, qofte ai amerikan , do ta merrnin me shkelma dhe peshtyma perpara. Por ne kemi kompleksin E inferioritetit dhe friken e madhe, ndjenjen e perulesise ndaj Amerikaneve. Nuk eshte normale. Meta me kete veprim tregoi dhe njehere haptazi ,se ajo qe e shqetson ate eshte frika per te ardhmen e afert per familjen e tij, e cila me sa duket eshte e pashmangshme dhe jo vetem per te.
  Nese do i jepnin garanci se nuk do e prekin vetem te lere politiken, eshte gati ta bej ne cdo moment. Ka marre gjithcka nga politika, duhet te jete njeriu me i pasur ne Shqiperi e me gjere.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu