• |
ide | kryesore

Vrau me thikë të bijën në Australi, dënohet me 20 vite burg shqiptari Petrit Lekaj

Arkiva, Lajme, Të fundit

49-vjeçari shqiptar Petrit Lekaj i cili vrau të bijën me thikë në Australi vitin e kaluar u dënua me 20 vite burg nga Gjykata e Adelaides. Ai vrau vajzën e tij në mënyrë misterioze në korrik të vitit të kaluar pasi u gjet në automjetin e tij ‘Mercedez’ me Sabrina Lekajn të vdekur dhe vetë ai i plagosur.

Më pas ai u mbyll në një spital psikiatrik ndërkohë ka pasur një të shkuar kriminale pasi është kapur dhe gjobitur disa herë për kultivim kanabisi.


Ngjarja e rëndë dyshohej të kishte ndodhur për motive banale. Natën e vrasjes, Sabrina kishte dalë të festonte me shoqet në lokal. I ati dyshonte se vajza e tij kishte të dashur dhe për këtë arsye besohet se ndërmori aktin ekstrem.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu