• |
ide | kryesore

Helmimi në masë i nxënësve në Fier, çfarë dyshon policia

Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia e Fierit ka reaguar mbi ngjarjen e sotme në shkollën ‘Janaq Kilica’, ku mbi 30 nxënës përfunduan në spital. Sipas policisë, paraprakisht dyshohet se është përdorur sprajt piperi nga një nxënës i kësaj shkolle.

“Sot rreth orës 11:10, në spitalin Rajonal Fier kanë shkuar për kontroll mjekësor disa nxënës të një shkolle të mesme që kanë pasur probleme me frymëmarrjen.


Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor dhe nga veprimet e para të kryera në bashkëpunim të ngushtë me Prokurorinë Fier, Drejtorinë Arsimore dhe Drejtorinë e Shkollës, paraprakisht dyshohet se është përdorur sprajt piperi nga një nxënës i kësaj shkolle. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon veprimet për të zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.”, – thuhet ne njoftimin e policisë.

1 Comment

  1. Mos nga ai sprajti i gjeneral Lleshit aman. Se i fiket kalamajte. Po stervitjen e perdhunimit kur do ja beni, para apo pas helmimit. Perdhunojini njehere para se ti helmoni. E keni merak vete

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu