• |
ide | kryesore

Rama përdor ambasadoren Yuri Kim për të goditur Metën

-Instant, Lajme, Të fundit

Duke folur edhe njëherë për KÇK në parlament, kryeministri Rama nuk ka lënë pa përdorur ngritjen e topit që i bëri ambasadorja amerikane, për interesat e tij politike. Teksa ka përmendur presidentin Meta të cilin e quajti “Vojo amerikani që do kthejë shqiptarët në atdhe” (duke iu referuar dëshmorit Vojo Kushi që i u hodh mbi tank), Rama nuk ka harruar të thotë se ai e puthi flamurin amerikan pa leje.

Të hënën pas mitingut të presidentit, ambasadorja amerikane u distancua nga shfaqja e tij me flamurin e SHBA. 


“E surprizuar të shikoja flamurin amerikan në “manifestimin” e sotëm. Për të shmangur çdo konfuzion, ne duam të sqarojmë se teksa SHBA mbështet të drejtën për të protestuar paqësisht, ne nuk kemi asnjë lidhje me “manifestimin” e sotëm”, shkruajti Yuri Kim.

Résultat de recherche d'images pour "meta flamuri amerikan ambasadorja brace"

Pikërisht këtë deklaratë ka përdorur Rama sot në parlament, njësoj sikur thoshte para tre vjetëve: “në Shqipëri nuk mbillet kanabis se ndryshe do fliste ambasadori amerikan”.

©Lapsi.al

3 Comments

  1. Po pse mos ta perdore. Kush do ishte ai ne vend te tij, qe nuk do ta perdorte. Fundia e dhjer e till nuk ishte degjuar ndonjeher. Ca faji ka rama, se mutin ne koke ja ben metes.

  2. Ne fillim ju qiu ne bythe evropa e sorosit. Kjo e fundit qiu ne bythe njekohesisht dhe ameriken e cila tani ka rradhen me na qi nbyth prap. O langaraqa prisni sa tju thote evropa ( perfshire anglezet qe duan bashkimin e unionit te komunistave ) “vet na zhjodhët”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu