• |
ide | kryesore

Vuçiç ndihet i lumtur: Uashingtoni po e kërcënon Albin Kurtin

-Instant, Të fundit

I pyetur nëse pas vizitës në SHBA, ku u takua me Hashim Thaçin dhe të dërguarin special për dialogun, Grenell,  Presidenti serb Vuçiç tha se Uashingtoni po e kërcënon seriozisht kryeministrin e Kosovës Albin Kurti me heqjen e taksës. “Absolutisht po. Uashingtoni është absolutisht serioz me dëshirat e tij për heqjen e taksës nga ana e Prishtinës dhe unë u jam mirënjohës njerëzve në Shtëpinë e Bardhë, në radhë të parë, dhe në Departamentin e Shtetit” u ka thënë Vuçiq gazetarëve në Novi Sad.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu