• |
ide | kryesore

Albin Kurti del nesër me qëndrim në “Frankfurter Allgemeine Zeitung”: “një marrëveshje e arritur me kërcënime nuk vlen”

-Instant, Të fundit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shkruar një opinion për mediam e madhe gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, ku u drejtohet ambasadorit Richard Grenell dhe presidentit të SHBA’së, Donald Trump me mesazhin se një marrëveshje e arritur me presion dhe kërcënime nuk vlen për asgjë.

“Marrëveshjet  që për bazë e kanë presionin dhe kërcënimet nuk vlejnë as sa letrat në të cilat i vëmë nënshkrimet tona”, citohet të ketë shkruar kryeministri kosovar Kurti, ka njoftuar në një postim gazetari i FAZ, Michel Martens.


 

 

2 Comments

  1. Albin,nuk ke si heq taksen Serbise,kur kjo e fundit vijon te bleje armatime ne Rusi,Shpjegoja jo vetem Grenellit,por kujtedo,qe te ben presion,per taksen,bile edha bashke aleateve te LDK,qe i ke ne qeveri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu