• |
ide | kryesore

Rita në mesin e grave më me influencë në muzikë

Paparazzi, Slider

Adele, Mabel dhe Rita Ora janë emëruar në një listë të 100 grave më me ndikim në muzikë që po “ndryshojnë” industrinë.

Anëtarët e Spice Girls u përfshinë gjithashtu në listën e Shoqatës së të Drejtave të Performimit për Muzikën pasi turneu në stadium i grupit të vajzave fitoi më shumë se 60 milion £, sipas organizatorëve, shkruan Irish News. Grafiku ‘PRS 100 Women Change Change Music’, i cili përfshin gratë që janë anëtare të shoqërisë së honorareve muzikore, është lëshuar përpara Ditës Ndërkombëtare të Grave të Dielën.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu