• |
ide | kryesore

Denoncimi i qytetarëve: Bashkia po vret qentë (FOTO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Bashkia po vret qentë. Ky është denoncimi që vjen në redaksinë e Lapsit.al mëngjesin e sotëm.

Sipas qytetarit të shqetësuar, makina që duket në foton më poshtë është e mbushur me qen rruge.


“E pashë me sytë e mi kur e qëlluan me pushkë dhe thanë që është paralizues. Gjoja po i vaksinojnë dhe i çojnë në spital më thanë. Ikën me shpejtësi sepse doli një gocë duke bërtitur.” – thotë denoncuesi.

Sikurse duket në foto, qeni u la i vdekur në rrugë mëngjesin e sotëm. ©Lapsi.al 

15 Comments

 1. PO PATJETER ERION KOPILI NGA TERPANI SHPENZON MILIONA EURO NE VIT PER GJOJA STERILIZIMIN E QENVE TE RRUGES, STERVITJEN E QENVE TE EMERGJENCAVE DHE KUR RA TERMETI SKISHTE ASNJE QEN DHE ASNJE PASJISJE VETEM CA KAZMA DHE CA KASKA! JU ZENTE E KEQJA E POPULLIT DHE VDEKSHI E U SHOFSHI ME SOJ E SOROLLOP!

  1. ” MILJONA ERUO NE VIT …. ”’

   O gomari i Saliut , shko dhe shiko se ne buxhetin e bashkise per 2019 jane akorduar vetem 130 mije lek te vjetra per sterilizimin e qenve.

   Po ti qeni e bir qeni , spiun e bir spiuni benpropagande me cdo lajm .
   Te hedh lapsi nej kocke dhe ti argalisesh gjithe diten me te.

 2. Jemi ne mes te nje epidemie globale e duhen marre masa drastike. Ketu po vdesin njerezit nga gripi ju keni hallin e qenve

 3. Nuk rri dot lapsi pa ju hedhur ferrat , ushqimin e dites, gomereve te tij.

  Hani gomere , hani se ka plot . I prodhon Lapsi cdo ore .

  1. O Loni prej betoni .
   Sa me shume qe mallkon me vdekje ti , aq me shume ju shtohet jeta atyre qe ke mallkuar dhe aq me shpejt te zvogelohet jeta ty , o mjeran.

 4. Te gjithe qente e rrugeve duhen vrare me ndergjegje se po i vrasin shpellkaret dhe po i bejne qofte,shikoni pronaret e dyqaneve te qofteve pothajse te gjithe jane nga veriu aty ku dhe virisi salih ka lobarotaret per shpellkaret,te vriten te gjithe qente,kush nga njerzit qe merziten le ti mare ne shtepi dhe te kujdeset

 5. O njerez injorant jetojme ne demokraci, aty ku shumica nuk do qe te harxhoj parete e taksave te veta per tu kujdes per qent e rruges, neqs e keni kaq fort perzemer merini neper shpiat tuaja nuk ju thot kush kurrgje. Ju doni ti imponoheni me force shoqerire. Ato qe jane kundra vrasjes se qeneve nuk jane me shume se max 10%.
  Ndonjedite do na dilni dhe me teorine, kundra vrasjes se vicave qingjave e pulave, se dhe ato njesoj si qent jane, kane shpirt. Ju qe me gjasme jeni indealista duhet te protestoni jo ndaj vrasjes se qeneve por ndaj faktit qe nuk ka asnje mase per ato qe braktisin qente rrugeve.
  Pastaj ju te Lapsit, Lali eri ja ka bere njemij zullume te tjera aq sa kjo e qeneve eshte krejt e pa perfillshme.

 6. Mos beni si mbrojtes fanatik te kafsheve pasi ato qen jane mbartes semundjesh dhe disa prej tyre te kafshojne. Ju flisni sikur jetoni ne Suedi apo Danimarke

 7. Virusi salih ne gerhamat e fundit,eshte veteizoluar dhe hedh virus nga fcb e vet dhe u ben thirrje shpellkareve te vazhdojne te hedhin virusin neper rruge dhe kete e sheh dhe neper portHaleve qe financojne vete nga parate ruse

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu