• |
ide | kryesore

Koronavirusi/ Anulohet seanca plenare

Arkiva, Lajme, Të fundit

Pezullohet seanca plenare e Kuvendit në kuadër të masave për koronavirusin.

Lajmi bëhet i ditur nga Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i cili shkruan se në këtë situatë emergjente duhen respektuar masat e rrepta të përcaktuara nga Ministria e Shëndetësisë.


Për shkak të përhapjes së koronavirusit, Partia Socialiste ka pezulluar të gjitha takimet partiake.

Mesazhi i Ballës:

KUVENDI I SHQIPËRISË NUK DO TË MBLIDHET NË SEANCE PLENARE, NË KUADËR TË MASAVE TË DOMOSDOSHME PËR SITUATËN E EMERGJENCËS.

Deputetët do të vijojnë angazhimin e tyre në komisione dhe në ndjekjen e situatës, duke respektuar masat e rrepta të përcaktuara nga MSH.

9 Comments

 1. Po per ne punonjesit si do vej halli? Në skemi kushtet minimale jemi 3-4 veta ne zyre tualetet jane jasht sherbimit as per nevoj at personale Dhe as per te lare duart nderkohe detyrohemi te shkojme neper kafene për te lar duart ! A nuk duhen mbyllur keto instucione?!apo vetem vetja juaj

 2. Po nese juve ashtu sic jeni sebashku dhe me cfare keni, ju pastron virusi, cfare demi do t’i shkaktohet Shqiperise dhe shqiptareve?
  Dem, asnje dem, perkundrazi dobi, sepse:
  Do te paksohen hajdutet, do te paksohet padrejtesia, do te zhduken koncesionaret, ppp, tenderat, taksat e larta qe vidhen diten me diell, do te shduken pederastat dhe putanat nga zyrat e shtetit, do te paksohet dhuna, padrejtesia, do te largohen me shkelma sorosianet nga cdo post qe kane uzurpuar……., do te kthehen shqiptaret, ky vend do te behet me i mire dhe mbase i jetueshem…..etj. S. SAMI FRASHERI

 3. Ate qe s’po e bën presidenti e bëri korona. Juve o parlament jeni i vetmi vend qe duhet te mbylleni përgjithmonë, juve jo koronen po murtajen e keni ne gen. Tani mos harroni shpallni shtetrrethimin, filloni raprezaljet se armiku i padukshëm korona erdhi. Ju erdhi “e mira” ne derë.

 4. MOS mor ju qifsha ropt MOS…..bejeni mer ate seance plenare te zhdukeni nga faqja dheut. do i benit nder botes

 5. Mos se na late pa ligje. Ligje e ligje pa fund. Asnje nuk zbatohet. Vetem koncesionet e Beqjas me nushin 100 %. Koncesionet e rrugeve.
  Jo vetem ne parlament por ky virus Batman le te hyje ne gjithe genin tuaj o morra mavi e jo te kuq se ata nuk ishin me te keqinj se ju.
  Taulet Balla koke qoshe nje servil b q.
  I neveriteshem kontigjent per S P A K un. Vafshi ne ferr eshte urimi per ju.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu