• |
ide | kryesore

Para fundjavës së shtetrrethimit/ Korovavirusi ka shtuar shitjen e lodrave të seksit

-Instant, Stil

Në një njoftim për shtyp, marka e lodrave seksuale ëomanizer, njofton shifra rekord të shitjeve për lodrat e saj seksuale që nga fillimi i epidemisë së koronavirusit. Dhe në varësi të vendit, kjo rritje është mjaft mbresëlënëse: në Itali: shitjet janë 60% më të larta se parashikimi, 40% për Francën, 75% për Shtetet e Bashkuara, 135% për Kanada, 40% për Vendet që flasin gjermanisht, 71% për Hong Kongun, 52% për Japoninë, 31% për Australinë dhe 13% për Mbretërinë e Bashkuar.


A duhet të arrijmë në përfundimin që gratë po përpiqen të kompensojnë lidhjet mcionale? Konkluzioni mund të jetë pak e shpejtë, por kjo është ajo që bie në sy kur lexon këtë informacion. “Shumë njerëz dhe biznese preken negativisht nga koronavirusi dhe njrzit izolohen në shtëpi” thotë Johanna Rief, Drejtore e Marrëdhënieve me Publikun në ëomanizer. Sipas sondazheve të ndryshme që kemi kryer me panelin tonë të testuesve të lodrave seksuale, koha e kaluar në izolim pa bërë asgjë është një faktor thelbësor në çështjet e seksualitetit dhe kënaqësisë. Duke qëndruar në periudha të gjata izolimi, vetëm ose me partnerin respektiv, njerëzit duan të eksplorojnë mënyra të reja për të shfrytëzuar sa më shumë këtë kohë në shtëpi”.

®Lapsi.al

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu