• |
ide | kryesore

Rama tregon derisa do të qëndrojë bllokimi lëvizjes

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar pak minuta më parë se bllokimi i lëvizjes në qarqet Tiranë dhe Durrës do të vazhdojë pa një afat të përcaktuar. Një një video të postuar në Facebook, Rama tha se askush nuk e di sa do të zgjasë kjo situatë.

“Qarkullimin e bllokuar nuk e dimë sa do të zgjasë. Askush në botë nuk e di. Sa më shumë të shtrëngohemi aq më shumë do ia dalim. Mos harroni që 80% e atyre që preken e kalojnë sfidën.
Sot ndërpremë fluturimet dhe transportin dhe detar e ajror me Greqinë. Transporti i mallrave asnjëherë nuk do të ndërpritet. Maqedonia ka vendosur ta mbyllë doganën e Bllatës.


Pak më parë Turqia deklaroi mbylljen e portës për fluturime nga Europa. Ky është shembulli se bëmë gjënë e duhur në kohën e duhur. Askush nuk e ka mbyllur kufijtë pa u shfaqur rastet.

Nga e shtuna në Shkodër, Lezhë, Elbasan, Fier dhe Vlorë do të mbyllen të gjithë lokalet dhe mjediset e mbyllura si pas të njëjtave kategori në Tiranë dhe në Durrës.

Do të bllokohet qarkullimi edhe në akset Vlorë – Fier dhe Fier – Lushnje dhe Shkodër – Lezhë. Perimetri i do të shtrohet edhe në Elbasan – Korçë. Do të këputjen lidhjet mes këtyre qyteteve me automjetet private. Të gjitha kompanitë prodhuese dhe sipërmarrjet e shërbimit duhet të marrin masa që të sigurojnë lëvizjen e punonjësve të tyre. Të gjithë punonjësit e administratës duhet të parqaiten me kartë.

Programet televizive me vetëm 2 persona. Studiot me më shumë se 2 persona me ajër të konidcionuar janë rrezik” – tha Rama. ©LAPSI.al

20 Comments

 1. Lidheni te cmendurin ! Kam frike se nuk do ta fusin be burg se do te thote jam me kartele ! Dhe thote vete me zgjodhet! Po cfare do te haje populli o kare! O bythqire qe pi Malle si derr

  1. Hajde psilopat hajde. Masa, ndalime, ndershkime! Po furnizime per popullaten? Puna? Kompesime? Apo olele bytha ime. Shpifesire e keqe. O popull gjumash, boll! Cohi e tregoji vendim muterve si puna e ketij, Sales, apo Likes. Polici e ushtri kunder popullit, ta mbaje brenda se ka frike mos e zere . Yyyy mortja te marrte nje sahat e me pare. Apo me ate fjalor, pupupu me keq se nje kurve.
   Shtetet e tjera nxjerrin eksperte, flasin me zerin e qete, bukur, jo panik. Shtetaret bejne paketa financiare. Aaaaa, ky yni jo. Polic, ushtar…ishalla te hyfte ndonje….

 2. EDI RAMA I KA FUTUR NE SHTEPINE E TIJ ,MERO GELBAZA ,CARLO BOLJA BOLINO DHE SOKOL BALLEN PER TI LEPIR QIMET E BYTHES EDI RAMES DHE GREG KRISTAQ RAMES

 3. Plera po plere ngel, si vje turp mendon se populli e degjon kyt pall kari hhaahhh rri aty mbyllur more i droguar por dhe aty spo na len rehat, thua se te pjerdh njeri. ??

 4. Per here te pare po e ben mire punen e dikatorucit duke dhene urdhra. Tani fli i qete se e kalerove sic duhet Shqiperine.

  Po nuk do te komandosh ne boten tjeter, as parate e pista nuk do ti marresh me vete, as kulla e pallate do nuk do ndertosh ne boten tjeter, as dikatorucin nuk do ta besh dot.

  E keqja 40 vjet e ka dhe koken e vet do te haj pasi te kete henger ate te deleve. Ti dhe Saliu, Mona, Iliri, Luli dhe gjithe armata juaj shpresoj Zoti mos t’u fale kurre.

  Rot in hell!
  Se dite me te zeza do te vijne, Shqiperia duket bosh, por nje termeti i mire do ti shikojme c’zgjedhje do te bejme.
  Do rrijme brenda apo do dalim jasht

  Ti ca do boje diktatoruc?

 5. I shkofsh nexhit afer.
  Ky grip vdekte sa me shume sigurimsa, komunista moterqira fshatare, dhe gjithe sektin e ripertypjes. Amin.

 6. A e lexove artikullin tek gazeta dita.
  Cfare paniku. Pse nuk vepron si per ata qe perhapin panik. Apo nuk ta mban bytha. Ai artikull trem dhe Trump me Merkel bashke se ti je bure e nuk trembesh.
  Va a fanculo coron je shprehur.

 7. Ben nje pyetje nje komentues -po drograt si do I levizin-?Tani do lulezoje trafikimi i hashashit duke shfrytezuar -shtet rrethimin-skafet ,gomonet dhe kamionet qe do shkojne ne -Itali -do mbushen plot .Sepse udhetaret u ndaluan vetem -tafikantet me autorizim do kalojne.-

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu