• |
ide | kryesore

I infektuari me koronavirus që nxorri bllof Ramën live në Open (video)

-Instant, Kryesore, Lajme

Ndërsa Edi Rama vazhdon luftën kundër mediave qoftë me mesazhe zanore celulare qoftë duke sulmuar hapur emisionet e debateve të mbrëmjes, njëri prej tyre ka dëshmuar pikërisht të kundërtën. Në emisionin Open të së enjtes, gazetarja Sidorela Gjoni intervistoi një qytetar një qytetar që denoncoi se miku i tij mund të ishte i infektuar me covid-19. Ai kishte prej ditësh temperaturë tejet të lartë ndaj dhe miqtë e familiarët ishin të shqetësuar.

VIDEO/ Rama nuk përmbahet dot, u fanepset njerëzve në çdo celular për të sharë mediat


Qytetari me insistim kërkonte prezencën e mjekëve për ta verifikuar këtë pasi megjithëse i kishin telefonuar disa herë 127-ës nuk kishin marrë përgjigje dhe as mjeku nuk kishte shkuar në shtëpi ashtu sikurse i qe premtuar përmes telefonit.

Rama luan menç/ Shpall gazetarët aleatë të koronavirusit (Si sulmoi Sonila Meçon, dhe mbrojti zyrtarin e tij)

Duke parë këtë pamundësi të autoriteteve mjeksore për tiu përgjigjur një rasti urgjent, miku i personit me temperature kishte shkuar edhe në polici për ndihmë, por përsëri nuk kishte zgjidhur gjë. Ndaj kësaj situate absurde mundësia e vetme ishte ti drejtohej mediave dhe pikërisht emisionit “Open”.

Pas këtij denoncimi, drejtuesja e emisionit Eni Vasili u lidh direkt me shefin eemergjencës Kombëtarë, Skëndër Brataj. Pas debatit dhe ngritjes së toneve live (shiko videon poshtë) ambulanca me mjekët shkuan të verifikonin rastin në fjalë dhe i morën atij mostrat për analiza.

Sot pas rezultateve të tyre ka rezultuar se qytetari me temperaturë të lartë ishte i infektuar me korronavirus dhe pamundësia e sistemit shëndetësor për ta ndihmuar mund të vinte atë në rrezik jete, dhe mund ta shndërronte në një burim të pa mat kontaminimi.

Pra ky është rasti tipik që tregon se si mediat mund të bëhen një aleat tejet i vlefshëm në atë që kryeministri e quan betejën e përbashkët të të gjithëve. Por duke sulmuar gazetarët dhe emisionet e mbrëmjes Edi Rama tregon se më shumë sesa ky koalicion real kundër “armikut”, atij i intereson moscënimi i propagandës së tij. Dhe këtu tragjik është fakti se kjo lloj sjelljeje paguhet me çimin e jetëve njerzore. Të gjithë janë të ndërgjegjshëm që mjeksia jonë nuk ka aftësinë për të bërë gjithçka, aq i ka mjetet, personelin dhe mundësitë, por së paku këto mangësi duhet ti bëjnë të gjithë bashkë, dhe jo me mendësinë rilindase për të anatemuar ata që ndihmojnë.

©Lapsi.al

 

 

70 Comments

 1. Ndryshe e thone nje media e ndryshe nje tjeter.Kujt ti besojme ,rama ju ka cilesuar kazan,por ne fakt ju jeniu bythqire qe te gjithe mender karzetaret

    1. Akoma jeni në punë ju të Endri Fugës? Ju raftë murtaja në atë zyrën tuaj aty ku mblidheni e dërdëllini “mendimin e popullit”.

     1. Mire e the, fiks ….

      Nga artikulli: “Ndaj kësaj situate absurde mundësia e vetme ishte ti drejtohej mediave dhe pikërisht emisionit “Open”.”

      Tamam teatër absurd tragji-komik. Kësaj i thonë qesh se nuk qan dot.

      #korona-eshte-loja
      #qeverite-genjejne-gjithmon
      #njerzit-te-hipnotizuar

    2. Po leri o lumëmadh vlerësimet e portaleve me manierën e Ramës. Vere në punë “portalin” tënd, trurin tënd e na thuaj se si ka mundësi që në Itali , një vend me kushte dhjetë herë më të mira shëndetsore e të higjenës mediat raportojnë përditë me mijra të infektuar e viktima, e në Shqipëri , na del njëfarë Karcanolli e gënjen pa pikë turpi se janë konstatuar 4 apo 5 raste ?
     Njoftohet se në tre spitalet ku për disa ditë ka qenë shtruar një pacient i kontaminuar, personeli është futur në karantinë e pasi ju është bërë testi paskan dalë të gjithë “negativ”, e na dilkan dy mjekë të ish senatoriumit të infektuar.
     Nga numuri i përgjithshëm i të infektuarve deri tani, na del se gati gjysma e tyre janë pozitivë pasi kanë pasur lidhje me djalin 28 vjeçar që erdhi nga Firence.
     Por ndërkaq pranohet se si ai, gjatë dy javëve të fundit nga Italia kanë ardhur nga toka, ajri e deti me mijra shqiptarë të tjerë, të gjithë të regjistruar në sistemin Tims.
     Nuk mund të pretendojmë që këta mijra të kontrollohen e testohen, e po ashtu, kjo të bëhet edhe me dhjetra mijëra të tjerë që kanë kontaktuar me të afërmit e tyre në Shqipëri, pasi jemi të ndërgjegjshëm se ky shtet, nuk i ka kapacitetet shëndetsore as edhe të provincave më të prapambetura të Italisë , ama jo të gënjehen shqiptarët me “këshillat mjeksore” të doktor Sulçebe Ramës nga Sureli, që futet edhe në telefonat personalë të qytetarëve.
     Sapo lexova në një media, se aktualisht në botë ka mbi dy miliard njerëz që nuk kanë lavamanë në banesat e tyre.
     Por sa familje shqiptare, sidomos pas tërmetit , nuk kanë jo lavamanë për të larë duartë, por e gjejnë me vështirësi edhe ujin për të pirë ?
     Është në të drejtën e cilitdo të ketë besim të verbër tek partia, por këtë verbëri ama nuk ke të drejtë tja imponosh të tjerëve.

  1. O njerez shikoni videon e dyte dhe aty do ta kuptoni se personi qe ankohej nuk i kishte thene te gjitha te vertetat.
   Falendermie Zotit Brataj qe shkoi vet ne vendngjarje per ta verifkuar rastin.
   Ketu ne kete mes Bllof delin keta shkerdhatat e Lapsit .

   O njerez shikoni videon e dyte deri ne fund dhe do kuptoni se sa manipulues eshte ky portal.
   Me nje titull shkerdhat e hodhi helmin dhe sot ne trurin e gomereve .

  2. Ku duhet te shkojne parate qe na merren dhunshem, nga taksat? Pse ne jemi kombi me i taksuar ne bote, paguajme takse 20% per ujin sanitar, jo te pishem, qe rrjedh vetem disa ore ne dite ne cezma? Pse pervec taksave, ku vetem ajrin, per momentin nuk po na e taksojne, duhet qe te paguajme edhe per korrupsionin, ppp, tenderat, per luksin e banditeve ne pushtet, per kurvat dhe pederastet e banditeve ne pushtet dhe per sojin e tyre te poshter? Ku eshte shteti social qe duhet te kujdeset per qytetaret? Ku eshte sistemi shendetesor, qe duhet te mbroje jeten e qytetareve? Nese keto nuk ekzistojne atehere pse na mbani taksa, pse na vidhni? Taksat nuk jane para qe ju jepen juve morr bandite, per t’i bere rrush e kumbulla sebashku me “oligarket” qe ne fakt pastrojne parate tuaja te korrupsionit, ju jeni oligarket e vertete sepse paret jane tuajat.

 2. personi qe “nxori blof Ramen’ishte nje idiot qe nuk lidhte dot dy fjale dhe genjente eshte ai qe doli blof jo Rama

 3. Sigurisht qe Rama vetem mashtron dhe ben propagande, por pikerisht per kete arsye, nuk duhet te biem pre e propagandes se tij se gjoja i paska kunder mediat qe ne 90% te rasteve i lepijne bythen 24/24. Kjo e nxjerr ne pozicionin e viktimes qe ai e preferon shume, si dhe te njeriut qe i sulmon por nuk perpiqet t’i kape mediat. Kesaj loje tashme duhet t’i kishte dale boja, por per cudi akoma mban edhe pasi u mbyllen emisionet me te rendesishme opozitare, pikerisht ne keto mediat qe gjoja i bejne rezistence axhendes se KM ne perballjen me virusin, termetin apo opoziten.

  1. hik o kar se po le nom
   shkru cdo dit ke cdo lajm
   jo bo si shabon qosja
   po nuk e shave ramen ke cdo koment nuk qetsohesh dot
   je bo si ato jevgat e keqija
   kaqol

   1. Shume mirë e bën që e shan te çdo koment, ty pse te djeg?
    Çdo njeri duhet të postojë përditë për këtë situatë katastrofike që ndodhet vendi nga banda e Rames. Turp se po hiqesh edhe si tironc.

 4. Nuk e mora vesh ku ishte BLLOFI ketu ?

  Por si gjithmone bythqiri Bushati do beje propagande ne cdo moment.

 5. Ju qift Kina nonen ju qe i dilni zot atij palles drogmen qe e ka emrin Edvin pall kari ramo viqi Vuqiqi, dhe ju qe shkruani per ket pall gomari jeni te paguarit etij sepse s don shum mend por te pakten heshteni ooo bythqiret e vendit.

  1. Te qifte kina bashke me cunat e Alidemit femrat e shpis. Kurve
   Atij te gjati ti lepish koqet more kurve muti. Zgjebs .

 6. 1. Rrini ne shpi
  2. Mjeket kan me qindra, mos them me mijera raste ne dite, dhe smund t’iu vizitojne te gjitheve
  3. Sa here duhet t’iu shpjegohet neper televizione qe nqs keni temperature, edhe pse mund te jeni te infektuar me covid, s’eshte alarmante po vete izolohuni dhe evitoni me kontaktet
  4. Mbani te informuar mjekun per ecurine
  5. pjesa me e madhe e njerezve e kalojne ne shpi pa simptoma ose me simptomat e gripit, temperature, kolle…., kshuqe mos u alarmoni
  6. Ska nevoje te merrni gazetaret kur jeni me temperature e per te marr vesh a jeni apo jo me covid e per me teper si ky tipi ska nevoje te coni njerez ne polici se nuk ua zgjidh policia hallin po rrini ne shi 2 jave e do sheroheni

  1. Ky llumi që kemi për kryeministër, në vend të mbyllte kufinjtë që me 15 shkurt, merrej me milionat që do zgrapë tek unaza e re. Prandaj mbërritëm në këtë pikë. Dhe pak pikë turpi do të dalë e do të thotë “edhe vendet e tjera, kështu e bënë”.

     1. je fuggrism edhe ti ?

      informohu mire para se te fillosh turnin : fuga do mandakall

  2. Shendetesia falas !

   Leket te xhepi i Rames sot doktor dje piktor neser inxhinier pardje gazetar etj etrj hongsh nji ….r
   Te na rroje partia me ne krie Edi Ramen!!!

   Presim meterollogun lali kelliren te na spjegoje virusin gjate stines se veres😁

 7. Media, me nje fjale nje e vetme nga mediat ne nje dite, ben me shume pune se ka bere Rama ne shtate vjet. Po te jete per leke pastaj, aty raportet jane te kunderta. Dje dolen ne media, jo ketu tek lapsi, por tek disa te tjera, deklarimet e Rames ne tre data te ndryshme. Krejt te kunderta. Ne fakt nuk i vihet faj, aq kupton se aq shkolle ka. Shikoni se si eshte sjelle me tre mars me duket, ne Shijak dhe shikoni se si sillet sot, do kuptoni se si sillet nje injorant kur e ka kapur paniku dhe do te fajesoje te tjeret per panikun qe ka vete.

  1. Mos i degjo mediat

   Je i sakte

   Mediat e rames nuk duhen degjuar edhe pse ne kete rast doli bllog me median e tij personHALE top qeni

 8. Ku duhet te shkojne parate qe na merren dhunshem nga taksat? Pse ne jemi kombi me i taksuar ne bote, paguajme takse 20% per ujin sanitar, jo te pishem, qe rrjedh vetem disa ore ne dite ne cezma? Pse pervec taksave, ku vetem ajrin, per momentin nuk po na e taksojne, duhet qe te paguajme edhe per korrupsionin, ppp, tenderat, per luksin e banditeve ne pushtet, per kurvat dhe pederastet e banditeve ne pushtet dhe per sojin e tyre te poshter? Ku eshte shteti social qe duhet te kujdeset per qytetaret? Ku eshte sistemi shendetesor, qe duhet te mbroje jeten e qytetareve? Nese keto nuk ekzistojne atehere pse na mbani taksa, pse na vidhni? Taksat nuk jane para qe ju jepen juve morr bandite, per t’i bere rrush e kumbulla sebashku me “oligarket” qe ne fakt pastrojne parate tuaja te korrupsionit, ju jeni oligarket e vertete sepse paret jane tuajat.

 9. Vete -monstra-EDVIN-koronavirusi I ketij vendi rri ne ”karantinen e Surrelit”-tek Lapsi ka leshuar keta moter dhe gra quart -mavi-per te mos line radhe pa ngrene mut ne c’do faqe dhe shkrim.

 10. Sot jemi e shtune lapsi ne mungese totale per lajme rreale dhe jo shpifje nxorri lajmin e te ejtes ne tch i shton ne shkrim disa shpifje ose gjell qensh per shpellkaret e lapsit dhe keta opa sulen kush te ushqehet me pare,video flet ndryshe,shkrimi i shkullakut nga vila e tij me parate e salihut Shpif

 11. Psikopati logjikon keshtu: “po jam mire une, jane mire te gjithe; po jam semure une, jane semure te gjithe”

 12. Shpellkare Adi krasta filloi pune te qimi i syrit te salihut e zenit,13000 euro ne muaj,nga dalin keto para per te paguar adin qe shyqyr qe eshte gjalle sot se para 25 vjetesh shpellkaret e salihut kete adin ja tjetersuan fytyren,por steken e ka ulur shume kete rradhe te qimi i termetit dhe i krimit me vajzen e vdekur ne makine,sajmiri ja mbylli dosjen ketij bir komunisti

 13. MERO GELBAZA DHE SOKOL BALLA BYTHLEPIRES TE EDI RAMES ,DHE ISH TE SALI BERISHES thotë:

  KUR LEHIN ZAGARET E TIJ ,YMER GELBAZA CARLO BOLINO SOKOL BALLA SKENDER MINXHOZIT ALBAN DUDUSHI EDI RAMA NUK ASGJE POR KUR MEDIAT TJERA E NXJERRIN LAKURIQ SHENDETESINE FALAS I SULMON MEDIAT

 14. Ai moter dhe grua qiri I pa emer -mavi-e ka shkruar per -Adi Krasten nja dhjete here qe ka filluar ne nje televizion ,ku pa lidhje te shkrimit apo lajmit ai moter dhe grua qiri mundohet te beje zhurmuesin.

 15. O kina e lakuriqit salih krasta te qimi i syrit te zenit,ka thene ai qe me rrahu per vdekje do me doje me shume tani,dhunuesi salih do e doje me shume krasten prandaj pranoje punen te qimi i termetit,ty kina te qifshin fisin populloret e kines

 16. Po shoh qe nga te kulturuar, pjellat e c’endri’fuges se Rames, qenkan kthyer ne goje piset. Aty ke pallati i kongreseve kujdes se, nga studimet ka dale qe Covid 19 mund te perhapet edhe nga ajri i kondicionuar dhe nga suflaqet qyl qe hani. Sdq ngjarja per fat te mire u pa nga TV qe i ben fresk Rames dhe ishte live. Dmth nuk kishte nevoje per tu konfirmu, pervec faktit qe djali per fat te keq ishte vertete me Covid 19, dhe i urojme sherim sa me te shpejte. Ndersa ju kelyshave dhe birave te kurvave qe leshoheni si qente duke share e duke plotesuar deficencat e te parit tuaj, mos u merzisni. Do tju hedhin vete si limon i shtrydh pasi tju kene qire edhe farefisin

 17. Dikujt i paska djegur shume kjo puna e Adi Krastes, me shume paska hall kete se koronavirusin qe nuk e njeh shefin e tij. O rryp, Krasta ka qene mbeshtetes i forte i Rames, por me sa duket e kuptoi qe Rama ia kalon ne cdo aspekt negativ Saliut dhe u shkeput prej tij. Mos harro se dy nder mbeshtetesit kryesor te tij kane qene Krasta dhe Rakipi dhe keta te dy, ia dine mire te gjitha Rames. Kjo eshte arsyeja qe Rama i beri favore pronarit te medias ku punonin dhe ky i fundit ia mbylli emisionet. Ishte frika e nxjerjes se te palarave arsyeja. Kjo eshte edhe arsyeja qe ti o qenje e pavlere sulmon sot Krasten dhe deklaron edhe rrogen e tij prej 13 mije euro qe ne realitet nuk dihet se sa eshte, por me urrejtjen tipike te morrave te kuq, te cilet urrejne njerezit qe kane aftesi dhe paguhen per aftesite qe kane, nderkohe qe vete nuk mund te shkojne me shume se sufllaqja ditore e cila ne raste te vecanta mund te shoqerohet edhe me ndonje shishe uje, sulmon me komente dicka qe nuk ka asnje lidhje me temen e diskutimit. Tani behu i vlefshem, rri gjithmone para shefit qe ta marresh covidin dhe te vdesesh per te. Do te te japin nje medalje kryeministrore pas vdekjes.

  1. Jo jo.. ai thjeshte eshte skile. E di shume mire se mbas nje viti Basha do vij ne pushtet,, dhe po ja shtron rrugen vehtes. Eshte nje ligavec pa shtylle kurizore. Interesaxhi dhe lekist ne kulm.
   Do ta shohesh qe nje vit para se Basha tja lere radhen Socialisteve do ta dredhi prap.
   Me nje fjale djal kurve.

 18. #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion
  #fuckeuropeanunion #fuckeuropeanunion

 19. Nje shpellkar ketu larte e paska te sigurte qe lulushi vjen ne pushtet,por kari harroni qe duhet ta votoje populli jo shpellkaret e salihut o kari jo funksional

 20. Qeveria ne Gjermani, nxjerr 500 miliarde euro per te luftuar pasojat e virusit ne te gjitha fushat, sa nxjerr qeveria shqiptare? Sa leke ose euro u pagua mesazhi i Rames qe shumekush nuk do donte ta degjonte apo ta lexonte? Pse Rama nuk del ne konferenca si dalin te gjithe lideret e vendeve te prekura me covid 19? Pse ka kaq frike se do infektohet? Nuk ka nevoje te na dergoje mesazh konfidencial “Edi jam” se askujt nuk i plas per te, as atyre qe sufllaqizohen cdo dite tek pallati i kongreseve dhe qe kane gjithe diten organin mashkullor ne goje ose ne dore, e keqja eshte se Edi tani nuk ngjall asnje shprese as te Endri Fuga. Problemet ende nuk kane filluar. Le te shpresojme se nuk do kete mungesa ushqimore dhe do i krijohet mundesia te gjitheve te mbijetojne dhe kete duhet te marre persiper qeveria. Duhet te paraqese nje plan se si do vazhdohet nese kjo emergjence zgjat shume. Te rrish pa pune eshte e lehte, por te rrish pa buke shkakton probleme.

 21. Popull evropa eshte pere stabilitokraci, ka per ti amnistuar gjithe qelbesirat e politikes
  shqiptare. ZGJOHUNI. #fuckeuropeanunion

  1. Është fat që ne NUK jemi pjesë e komunitetit të mbaruar europian. Po hajde t’a marrin vesh njerzit.

   #korona-eshte-loja
   #njerzit-jane-hipnotizuar
   #patjeter-screw-eu

 22. Shperndahuni o shpellkare se do ju vij virusi te bodrumet e shqupit,kerkojini nga nje laptop salihut dhe komentoni neper shtepi,se po ju zuri ju virusi salih do i beni keq dhe europes,Shperndahuni o lokuriqe e shpellkare

 23. Krasta sot filloje pune te qimi i syrit te salihut,tani ka dhe nje ze shpekarezimi ne vend,urime o krasta qe ne ne fund nga bbc perfundove te syri i salihut dhe zenit,por mos u anko pastaj kur shpellkaret qe do bashkepunosh do te dalin me covid19

 24. Mos u merakosni o milet.
  Chek up do kaloje ca fonde per test coronen.
  Ato qe ka marre pa bere analiza.
  Apo jo o morrat e kuq aman.

 25. Morri Blu ka treguar se eshte shume here me i keq ne keto 30 vjet sepse shkatarroi totalisht pronen publike dogji vrau popullin e vet e terrorrizoje ate,realizoje planin serb te shkaterrimit te popullates derisa e futi popullin ne vellavrasese jug veri ne vitet 96-97 mos harroni o shpellkare cfare i beri Morri Blu salih ne keto vite

 26. respekte Edi Rames qe po menaxhon kete situate te veshtire per gjithe boten Zagaret do vazhdoin te lehin se ai eshte ushqim i tyre

 27. Jo o morr blu salihist,situata e ben qe te mbyllet vete o kari se nuk shkon asnje qytetar,parate i marin cdo vit o kari,nuk i jane dhene parate kesh por ato paguhen nga une dhe ty cdo vit kuptoje nje here e mire o shpellkare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu