• |
ide | kryesore

Berisha: Qeveria të trajtojë mbylljen e bizneseve me kredi të buta dhe afatgjata

Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha i ka bërë thirrje qeverisë që masën e mbylljes së lokaleve dhe bizneseve ta shoqërojë me kredi të buta dhe afatgjata, kjo për disa arsye të cilat i rendit edhe më poshtë. 

‘Mbyllja e Lokaleve dhe Bizneseve nga shteti duhet urgjent te shoqerohet me kredi te buta dhe afatgjata!


Pse kjo?

Se pari u takon me ligj. Lokalet, bizneset po mbyllen jo per shkak te tyre por per “arsye madhore”, epidemi, fatkeqesi natyrore, ne te cilat kudo ne bote shteti kompenson!

Se dyti, bizneset qe mbyllen me urdher nuk kane likuiditet per te paguar pagat dhe eventualisht qerate!

Se treti, ne rast se nuk u jepen kredi te buta afatgjata rreth 90% e tyre do falimentojne dhe do te biem nga nje katastrofe epidemie ne nje katastrofe ekonomike.

Denoj qendrimin armiqesor te Edvin Çekap Maskes ndaj bizneseve ne Shqiperi!’

9 Comments

 1. EDI RAMA U KAP PRAP NGA DOSJA.al DUKE VJEDHUR IKONA HAHA HAHA

 2. E kerkoje vete Biznesi keto qe thua ti o covid19 salih,por duke e thene ti kete Biznesi djehet keq,sepse ka pare cfare ke bere ti kur shkodren e permbyte pese here dhe ndihmen e moren kur ty te hodhen ne kosh te pleherave me vote duke perfshire dhe shkodren

 3. E keni vene re qe qeveria nuk dizinfekton rruget, ambientet, shtepiat, lagjet, dyqanet? Kaq mjafton per tu …
  A po ju pelqejne cmimet e larta?
  Lum ky popull Skiptar.

 4. O sali kurva e ke per terezi se je ndry te shpija ne gjirin e lalzit bashk me ilir karin kurse mona kurva ka shku ne angli e ju plasi kari per popull ju mar byth qima.

  1. sala rri ne shpi ne tirane ne qytet brenda , lideri global ne Surrel

   jeni patetik ju fuggrismat e vegjel

   me siguri fajin e ka saliu perseri

  2. O buçja e Ed Ramës?
   Kur i afrohesh Edit për ti bërë gojore, shkon në gjunj apo duke u zvarritur?
   Se mos e afron gojën 1m nga goja e Ed azmatikut se e çova te Kristaqi.

 5. Sala ka te drejt. Se dhe ai e demshperbleu dhe u dha kredi bizneseve, ne 97. Prandaj dhe nuk pati revolta, dhe njerzit luteshin qe sala te rrinte akoma ne krye.

 6. Po ne katastrof ekonomike do ta coje partia cfare mendove. Aman mos na beni per budallenj. Nje gje eshte e sigurt. Ketu do pervelohen shum keq qe te gjithe. pa perjashtim.

 7. Edhe ti o Sali, edhe ti na dole tradhtar?!! Dikur kisha shumë shpresë tek ty, por vaj medet. Je bërë edhe ti për t’u qarë me llahinga ?? E shkatërruat vendin ju te gjithë dhenmos harro se është një Zot që i sheh të gjitha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu