• |
ide | kryesore

Gjesti/ Papa lë Vatikanin dhe del në këmbë rrugëve Romës

Lajme, Të fundit

Papa Francesku ka lënë Vatikanin dhe është parë të ecë rrugëve të Romës. Ai është lutur që pandemia e koronavirusit të përfundojë. Ai ka shkuar në këmbë në kishën San Marcello al Corso dhe më pas Salus populi Romani.

Ai ka bërë një lutje kundër asaj që po ndodh me pandeminë e cila ka marrë jetë njerëzish. Në Valikan mbetet i lartë alarmi ku janë anuluar të gjitha ceremonitë që u paraprijnë Pashkëve. ©LAPSI.al


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.