• |
ide | kryesore

Rama: Keni të drejtë të më shani dhe ofendoni, por jo të mos zbatoni urdhrat e qeverisë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka dalë sërish në një komunikim nga faqja e tij në Facebook, për të sqaruar masat drastike që ka marrë qeveria për parandalimin e përhapjes së Covid-19.

“Nuk u kërkoj që të jeni në pozitën time sot. Ju kërkoj që të bëni durim dhe si kurrë më parë të dëgjoni lutjen timë dhe vështirëse që do i kalojmë të gjithë bashkë. Ju keni të drejtë të ankoheni dhe të thoni mund të bëheshin shumë gjëra. Ju keni të drejtë që të shani dhe ofendoni mua, por nuk mund të shkelni urdhrat ekstreme të kufizimeve të lëvizjesve që mua më ka rënë barra që t’ua komunikoj. Kjo do jetë një luftë e gjatë dhe nuk e dimë se sa mund të zgjasë, që po mbyll në shtëpi poulluj e mbarë planetit”, tha Rama.


30 Comments

 1. Z Rama . Do besh mire te paguash
  ( vetem ne emergjence) dhe ata persona qe do rrine prane femijeve apo pleqve dhe qe nuk jane ne matedhenie pune.

 2. Ne kemi te drejte te te shajme, te te ofendojme, por edhe te te zevendesojme. Ne situate lufte nuk kemi kohe per te harxhuar me gjenerale qe jane rreshtuar me armikun per hater te ca oligarkeve.

 3. Ka filluar fazen e teknicienit sikur na do te miren, mbasi na dedikoi librin kurban per te bere vile ne surrel. E fillon dhe me modalitet sedre ” keni te drejte te me shani”….mund te frymezohesh nga papa por jo ta zevendesosh per ti shpetuar mekateve te tua me karten e autoritetit.

  Hap linjat ajrore te ikim nga ky vend me ato avjonat “left over” qe heren e fundit kabina bente si 240 ne rruge me gropa. Leksionet e moralit te skaduar mbajini midis jush socialista e komunista me xhaf me erjon me ruç e me milingon. Hajde ne te sëmës te shkosh, jo per politiken tende po per gjysem njeriun qe je. Rrot kari tekanjoz dhe i llastuar, nuk je mesuar ndonjehere me fjalen “jo”. E shet dhe si ambicie personale konkurrencen e manipuluar. Xhafa madje mburret del e thote fitoje njehere pastaj dil e bej politik, kuptoni…prandaj them moral dhe leksione te skaduara.

  Merru vesh me ambasadoret sorosian te na hapin rrugen te ikim prej kendej.

 4. Un cuditem se cafr e keqe u siell shpellarve karantina! Perkundrazi, ju jeni te mesuar, neper shpella te mbyllur. Hahahahahahahahah.
  Shikoni si do terbohen tani.

  1. Puna eshte se shpellaret e veriut jane me burra se shpllaret shpullare te jugut. Edhe jugu eshte plot mâle, pra dhe plot shpellar.

  2. booo sa te peshtire dhe te shemtuar qe jeni , te vjen ndotkur ju lexon, mu si hale evgjiti plot me m…t

   te shkretet ata qe i keni rene per pjese

 5. E pate te fandaksurin ?!Me krenari tha do ndertojme shkolla dhe sapo kemi bere tenderin per to me sa milion euro ?!?!?Kush do shkoje ne ato shkolla o funderrine ?!?!?!Ka me te rendesishme se jeta e qytetareve o robqire ?!Apo ke marre kaparin dhe se ndalon dot,te vdekshin te gjithe cfare ke ne shtepi e rilindasit qe te votuan ty ??!Nuk jemi Gjermania apo Franca apo Italia,po o legen palaco as sa Kosova qe ti i shan dhe urren pafund nuk je ?!?!?!Dhane 10 ml euro o i krisur po qeveria e bandave qe ti drejton nuk ke asgje per te blere maska,aspirator e medikamente mjeksore o te shkerdhefte afrika mamane e linden po ashtu?!

 6. Po mir more kokosh,ja do te bejme si thua zotrote ,po per te ngrene si tja bejme ? Ja na mbaruan dhe ato pak rezeva qe kemi,po me tutje,a ke ndonje ide si do veprohet apo do fillojme te ham njeri tjetrin,se ti je dhe shume largpames o lider boteror.Me qe ra llafi mos e ka zene korona shokun tao tao se spo ja degjohme zerin,aman kujdes shokun Gramoz se eshte dhe moshe e trete,se po pesoje gje mjere shqiperia pastaj,dhe nje mendim kam qe ata lehaqente e tu te bejne ca pushim se kohe epidemie eshte,se ngelen duke ngrene mut neper portale,se ti ske nevoje per lavdet e tyre se te njohen shqiptaret qe je lugat.

 7. Politika te ben tja hedhesh. Dy gjera paskam bere gabim. 1) qe nuk ju futa rruges se krimit
  2) qe nuk ju futa rruges se krimit

 8. Qellimi i kesaj daljeje ne TV me sa duket ishte per te share ata qe nuk bien dakord me qendrimin e tij, por pamja e trembur dhe zeri qe i dridhej lehte e tradhetuan. Nuk munda ta degjoj pasi tha frazen lapidare “…ata qe jane te pastrehe dhe qe UNE dhe ju po iu paguajme qerate…” Aty nderrova kanal sepse ky njeri qe paguan taksa po aq sa shume te tjere ne kete vend, deklaron qe eshte ai qe paguan qerate sikur buxheti i shtetit eshte llogaria e tij personale dhe mund ta perdore si te doje. Ne konkluzion me kete dalje ishte vete perhapesi kryesor i panikut dhe ne vend qe te vinte vetulla, nxori edhe syte me menyren si u soll dhe me ato qe tha

  1. Per shume veta , ky do bo monument ne Surrel

   Fukarenjt e shkrete do vujn per buken e gojes, jemi te pafuqishem per ti ndihmuar.

   Qeveria ska asnje mase as per individet as per bizneset e vogla , qe jane pjesa derrmuese e popullit dhe pesha me e madhe ne punesim .
   Rama po e con vendin ne gremine me DILEME te shpetojne nga virusi APO do vdesin urie ?

   Ska masa as per mjeket , as per spitalet,,, asnje gje zero, as masat me elementare. ne kete derexhe e ka sjelle ska asgje (as tampone as maska, as aparate okigjeni , as uniforma, as ekipe rezerve as struktura karantine, as spitale fushore )

   KETU NUK DIHET SA E KANE VIRUSIN. SEPSE TESTOHEN 25 veta!!!!!!

   Po , jane vetem dy tre maska sa per propogande. Katastrofe!!!!

   Ne kete derexhe personalisht kam nje thirrje per njerezit sidomos per te moshuarit, te rrine brenda, njerezit te kene kujdes ca prekin me ke rrine afer , kujdes maksimal per cdo veprim per cdo gje.
   humbe kontrollin nje moment dhe mund te kesh pasoja .

   Shteti eshte inekzistent ne ndihma thelbesore dhe bazike

   E vetma gje jane 3 4 postoblloqe rrugore , qit policet ne rruge dhe kaq!

   Virusi nuk ndalet me police por me masa konkrete, gadishmeri te shendetesise, institucioneve mbeshtetese
   eprimet e Rames jane te hallakatura si psh ndalo qarkullimin pastaj lejoje se ske ca ben
   Tmerr!!!

   Ka disa sektore kritike ekonomia , sic jane sektori bankar, telekomunikacionet, sherbimet mbeshtetese transporti etj ,
   deri me sot nuk ka asnje mase, ndihmese asnje udhezim si te veprohet, por ka vetem kufizime, te cilat rrisin problematiken dhe nuk sjellin lehtesime ne kohe krizash. qqeverite qe vjedhin cdo gje dalin lakuriq kur ka nje problme sado te vogel, qeveira jone eshte lakuriq tere vitin, Dhe tani po i iken lekura dhe do hapen plaget!!! faza me e keqe e qeverie hajdute dhe te papergjegjshme.

   QEVERIA ZERO NDIHME

   Te gjitha keto jane krime kunder njerezve dhe duhet te pergjigjet dikush per kete mospregatitje kriminale, ose , ose do vije dita dhe kur te merr turma para , do te digjet ne bunker

   Ky plehre kete meriton te digjet si miu, mu ne surrel

   Te gjithe veprimet dhe mosveprimet jane KRIME

   2 fjale per mbehtetesit fugshpuma, gomer ka pasur dhe do kete plot, qe do ti shkojne pas, po ashtu dhe plehra ambicioze nuk do rreshtin noi here.

   Por situata eshte kritike,behet fjale per jete njerezish dhe Rama spo ben asgje

 9. Ai po ju talle shume keq me ju o popull i vuajtur si skllavi i shtypur nga ky shushunja gjakpires dhe shpirtlig me i urryer!

  1. Nuk eshte sharje, por je shushunja gjakpires dhe shpirtlig me i urryer ne planet o klyshi i Serbit

 10. Pse te terbohen shpellaret, sepse ti lepin bythen e shefit tend. Pastaj ketu nuk po flitet per karantinen, por per dicka krejt tjeter o hero i punes rilindore. Shpellaret jane rritur me ajer dhe uje te paster e kane me problem covidin, po ti qe ke pire uje kenete dhe je infektuar me coved, nuk duhet ta kesh aq problem. Ne fund te fundit nuk ha mortja mut ose nuk bie rrufeja ne hale

 11. sdo ju beje gje 1 muj karantine o kokpalaret e shpelles. keni gjasht vjet qe rrini e hani mut portaleve e do rrini dhe 16 te tjera. ky eshte kusuri i njerzve normal qe mund te bjere viktime e papergjegjshmerise tuaj kryesisht qe ju duket vetja maloke bio qe sju ze smundja ???

  1. Po kshtu asht kur leku te bahet Zot e nk njef e nk dim da te mirdn nga e keqja. Nk po zgjatem ma shum se nk ja vlen me gjithfar rrogozhinsit

 12. O u karantinofshi ju o injorant o kalamaqer nga trut e kokes qe kujtoni se gjithe shqiptaret meren me drog e me felliqsira e i kane leket leter . Njerezit nuk kane te hane o injoranter e jetojn ne shpi me qira. A po i kujtoni drogaxhinj e gjykates e te paguar bashkie te gjith?! apo shefi yt kellire drogaxhi do i dali per zot? a keni 1 gr tru ne kokat tuaja? kush te ket frike le te rrij me maska e me doreza der ne brez po te det. jo ti lere njerzit pa pun. pasi i vjedhur deri ne mjerim. dynjaja eshte rrumbullak o ju rilindoret kok bosh si shefi.

 13. Te dalesh apo mos dalesh -kjo eshte ceshtja
  Me lehte eshte valle te durosh
  shterngimin e kater mureve me emrin shtepi
  dhe ne nje cep nje kuti me emrin tv
  qe sa ta hapesh te del i njejti njeri
  qe drejt teje gjuan papushim
  hobe,shigjeta urdherash.,akte normativ

  A te perballsh nje det te turbull tundimesh
  e ketij makthi fund ti japesh duke dal
  aty ku cdo kalimtar e sheh te mbarsur
  me armikun tend dhe te tijin bashke
  dhe per ta shmangur kalon ne tjetrin cep
  aty ku gjoba e policit te pret.

 14. Ty asht me te shky si kurva kopilin mor pidh ropsh se i bane te marr to njerz, kto njerz qe te japin voten ty per nji thes miell. Phuuttt qisha ropt kuti ti kesh

 15. Kemi shqetsim buken e qirat e shpive tona e te shqiptareve te tjere o ditzi pa as duam te shohim me surratin e jo te meremi me ty. Na vjen neveri te te shohim o sterr i zi .

 16. Me shani e me ofendoni thote kellira, sepse nuk do t’ia dije se s’ka cipese se po te kish do kishdhrne doreheqjen muti. Perdite e shajne dhe ofendojne, por vetem prej pushteti mos me hiqni thote; se per ate edhe bollkat ia ul te paritaire qe do ma kerkoje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu