• |
ide | kryesore

Dy linja në LDK/ Vjosa Osmani voton kundër rrëzimit të qeverisë Kurti

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani dhe ministri Lumir Abdixhiku votuan kundër mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë ne mbledhjen e kryesise te kryesise se LDK.


“Vjosa Osmani e Lumir Abdixhiku votuan kundër procedimit të mocioni”, njofton Gazeta Blic.


Sipas këtyre burimeve, kryetarja e Kuvendit, e cila mori votat si prijese e listes ne zgjedhjet e fundit, nuk ra dakord me mocionin e kërkuar nga anëtarët e kryesisë së LDK-së për rrëzimin e Qeverisë Kurti.

Ndërsa, Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, pas mbledhjes së Kryesisë së kësaj partie, ka thënë se partneri i koalicionit, VV-ja, ka shkelur në disa pika marrëveshjen për bashkëqeverisje prandaj ajo duhet rrezuar.

 

 

3 Comments

  1. Bravo Vjosa. Vazhdo mbeshtete Albinin dhe mundesisht zhdukeni nga LDK Isa mafijen me te tijte. Na duhen Shqipe jo Shkie ne LDK

  2. Marre per ldk kemi njje grau qe e udheheq sa mir vendin e aft sa shum cka ban isa Putin edhe hashimi nuk ju pershtatet se jan te korruptun deri ne fyt marre ju qoft bravo VJOSA VEQ PER PARA nese prishet kjo qeveri 28 vota so ka ma ldk nga ferizaj edhe nga mynihi

  3. Nese bie kjo qeveri VJOSA duhet me ik nga LDK E PLAKUT LEGJENDAR IBRAHIM RUGOVA se nuk ka met as ni fije ide te Rugoves. marre isa putinit mos ban morra me gjarpnoj se helmohesh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.