• |
ide | kryesore

Përballet me mocionin e mosbesimit/ Albin Kurti flet para mediave

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Albin Kurti flet para kamerave pas lirimit nga detyra e Ministrit të Brendshëm Agim Veliu paraditen e sotme, për shkak të mospajtimeve rreth shpalljes apo jo të gjendjes së jashtëzakonshme që po e kërkon presidenti Hashim Thaçi, por pa pajtimin e Kurtit.

Kryeministri tashmë do përballet me mocion mosbesimi nga ana e partnerit në koalicion LDK.


8 Comments

  1. nese se ke kuptuar akoma more kaposh amerikanet te besuan formimin e qeverise qe te rrezoje kapricot e Ramushit, por ti veprove si Ramushi ndaj do ikesh si Ramushi. Me Serbine do jete nje loje e gjate qe kerkon diplomaci mencuri dhe aleate. ti zgjodhe te beje betejen qe nisi ai loqja para teje ndaj do shkosh ne hapat e tij. sa per veliun ishte thjesht nje gracke ne te cilen ti re me te dy kembet.

    1. Nuk kam qene dakord me Albin Kurtin per shume gjera dhe veprime te tije .Por sot jam i bindur qe ne keto momente te veshtira qe eshte e gjith bota dhe secili kerkon te mare nje mas dhe te jep nje ndim me shum per vendin qe ai perfaqson Kosova ka luksin te shperbej Qeverin nuk e kuptoj deri ku kan aritur mafiozet lobiste qe po terorizojn te gjith boten dhe kjo gje do te jet nje njoll e madhe per Kosoven dhe dy liderit H.Thaci dhe Zotin Mustafa do jete nje turp .

  2. Pavaresisht se ky virusi ndoshta e pamundeson, kjo realisht eshte situate qe kerkon zgjedhje te parakohshme sepse dallimi mes paleve eshte per vendime te rendesishme historike qe e mira eshte t’i marri populli dhe jo politikanet. Ne politike gjerat ndryshojne shume shpejt dhe Kosovaret kur votuan nuk e dinin qe po votonin mes takses dhe Amerikes. Tani e dine dhe le te vendosin .Ne ndryshim nga rasti i nderrimit te kufinjve, tani eshte e veshtire te thuash kush ka te drejte apo kush eshte tradhetari. Por duhet te hyje ne llogari fakti qe Albini te njejten situate e menaxhoi shume me keq se Ramushi.

  3. Do shkoj Meta perforcime ushtarake, ndoshta si komandant pa ushtare.
    Kurti akoma lexon libra me heronj kur dihet qe heroi eshte Amerika.
    Liria nuk eshte e life,do paguash biri I babait.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.