• |
ide | kryesore

SMS-ja në Top Channel/ Reagon PD: Akt i turpshëm dhe i paligjshëm

Lajme, Të fundit

Një SMS i publikuar nga gazetarja Eni Vasili në emisionin “Open” në Top Channel ka shkaktuar reagimin e Partisë Demokratike. Gazetarja lexoi një mesazh që sipas saj e kishte marrë nga kryetari i PD-së, Basha i cili i kërkonte Ramës “nëse ishte i gatshëm të t’ia linte atij drejtimin e qeverisë”. Pak minuta më pas Basha tha se nuk e kishte dërguar një mesazh të tillë. Këtë mengjes reagoi zyrtarisht Partia Demokratike që e quan mesazhin të sajuar, të turposhëm dhe të paligjshëm.


“Dje në emisionin Open është dërguar një mesazh i sajuar me pyetje drejtuar Edi Ramës nga gjoja numri i telefonit të Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ky mesazh i sajuar në mënyrë të paligjshme është një akt i turpshëm i atyre që duan të fshehin keqmenaxhimin e krizës.


Ata që sajojnë mesazhe në emër të kryetarit të opozitës, duke ndërhyrë në mënyrë të paligjshme në telefonin e gazetarëve, mund ta bëjnë këtë akt të rrezikshëm me çdo qytetar. Ne do t’u kërkojmë organeve përgjegjëse të zbardhin këtë skandal kriminal për të zbuluar me prova autorët dhe për ti ndëshkuar ata sipas ligjit.

Edi Rama duhet të ndalë menjëherë lojërat e pista dhe luftën politike me mesazhe fallso, njerëz fallso dhe propagandë të skaduar kundër opozitës. Ai duhet t’u kthejë sot shqiptarëve lekët e taksave për të përballuar krizën e bukës që po thellohet nga mbyllja e vendeve të punës.

Thirrja jonë për Edi Ramnën është: Mirato urgjentisht paketën e ndihmës! Shqiptarët kërcënohen nga rreziqe të mëdha. Ndal sulmet politike, fillo bëj punën për të cilën paguhesh!” – thuhet në deklaratën e PD-së.

SMS i publikuar nga gazetarja Eni Vasili
SMS i publikuar nga kryetari i PD-së Lulzim Basha


16 Comments

 1. Keta meren ne ramen,kur ky I fundit nuk e besoje ate qe I tha eni,po keni pune lidhuni e enin ju te pd,por lulushit i pelqen kryeministri ne hije

 2. Beni-ecën-vetë, pronari i lajmeve dhe politikes ne TopChannel po luan cdo gur qe nmka mbetur kunder Opozites.
  Dje ne “Fiks Fare” kishin kapur nja dy diversante armiq te rrezikshem te popullit ene Partis’ qe bënin kafe fshehurazi Diktatures se Proletariatit……..
  C’djem trima, heronj te Punes Socialiste!

 3. Ketu njeri eshte idiot, ose Basha qe kerlon te marre mbi vete deshtimet e Rames ne cdo fushe, ose Rama dhe stafi i tij qe kerkojne te na bejne budallenj dhe te eksitojne budallenjte mavi. Te ben te dyshosh fakti qe vete Rama me deklarimin qe nuk e ka derguar Basha ate mesazh, e ka ka kuptuar se cfare budallalleku ka bere.

 4. Ore qe kurva Eni dihet nuk ka koment ? Dhe nje budalla e di qe ne kohe lufte te kerkosh te maresh pushtet nuk e kisha degjuar

 5. Kirva Eni duhet te komunikoje me skype me politikanet e jo me mesazhe. Apo jo moj rrospi. Ben Blushi njeriu me i poshter se Juda.
  Beri loje te ndyre ne Elbasan e kudo per ti hedhur hi syve popullit se ka dale kunder Rames. Mbase i paguan nje dite.
  Ketyre morrave te kuq i duket se Basha me ate fytyre engjelli do beje tolerime.Do ta shikojne mire.

 6. MERO GELBAZA DHE ASTRIT PATOZI DHE BEN BLUSHI E KAN BERE KETE SMS thotë:

  KJO ESHTE NJE LOJE TURPI NGA ASTRIT PATOZI DHE MERO GELBAZA KELLIRA

 7. Jane lojra si dikur neper filmat me sigurimsa dhe operativa qe depertonin deri tek diversantet.Ju kujtohet -operacione -zjarri-keto I ka shkruar -Kasketa-dora vete[edvinet-].

 8. Ja dhe sot llapaqenolloget e pd bashke me shpellkaret nuk rrin pa ngrene mut salih omgj o rrace e ndyre e ketij kombi

  1. Mero duhet te beje nje sistem qe t’i transferoje direkt komentet nga portali i tij palavi ketu. Edhe keta psikot nuk do lodhen t’i shkruajne nga 10 here dhe pseudonimi im do bjeri rehat.

 9. Ju injorantet qe besoni qe mesazhi nuk eshte derguar nga telefoni i Bashes,mos kujtoni se gazetarja me pervoje Eni Vasili eshte aq budallaqe sa te lexoje nje sms pa qene e sigurte qe eshte nisur nga telefoni i Lullushit,problemi qendron se kush perdori telefonin e Lulushit ne kohen qe ky i fundit si gjithmone flinte gjume!!!Pra me ke fle gjume Basha se “tradhetarin”e ka ne krevat…!!!

 10. MERO GELBAZA JA FUT KARIN NE BYTH ASTRIT PATOZIT DHE TAULANT BALLES thotë:

  MERO GELBAZA KELLIRA JA LEPI QIMET E BYTHES LUL BASHES DHE YLLI MANJANIT

 11. C’do radhe ai moter dhe grua qiri do e perserisit te njejten -togfjalesh-.Ipa emer mavi qe krenohet kur e shajne me moter dhe grua vetem te beje detyren e partise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.