• |
ide | kryesore

VIDEO/ Lodhja nga koronavirusi, ministri bie në tokë në mes të parlamentit

Syri i Lapsit

Ky është momenti kur ministri i Shëndetësisë në Holandë u shemb në parlament për shkak të lodhjes nga mbingarkesa në punë gjatë krizës së koronavirusit.


Bruno Bruins, 56 vjeç, u rrëzua pranë foltores së kryetarit, teksa po merrte pyetje. Ministrat e tjetër e ndihmuan dhe ai u largua nga salla pasi piu pak ujë.


Ai tha se ishte ndjerë i lodhur pas javëve me ngarkesë në punë. Holanda ka regjistruar 2051 raste me koronavirus dhe 58 viktima.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.