• |
ide | kryesore

VIDEO/ Sherri LIVE mes Edi Ramës dhe Eni Vasilit: Arrogant! Nuk të vij më në emision!

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka pasur një debat të ashpër mbrëmjen e së mërkurës me gazetaren Eni Vasili që drejton emisionin Open në TCH. Vasili tha se ndihej e fyer dhe e kërcënuar me fjalët e kryeministrit që i thoshte “Pusho” dhe Mos mëj zhurmë.

Teksa flitej për koncesionet, Ramës nuk i pëlqeu ndërprerja që i bënë dhe tha se nuk do vinte më në këtë emision nëse nuk e linin të fliste. Këtë gazetarja e quajti fyerje dhe kërcënim. ©LAPSI.al


26 Comments

 1. dox me thene ky thote qe duke qene se nuk i veme kete vit nuk kane efekt…Budallalleqe..koncesionet dhe PPP jane gjoba mbi te ardhmen e aferme..!

 2. Ja dhe qelbsat e mediave te ” biznesmeneve horra ” shqiptare….. haha jepini shqiptare cdo muaj ketyre kellirave.

 3. Fytyra e vertete e Topit dhe Eni Vas-ales, si gazekare doli mbreme. Edhe gazetarja me ordinere do ta kishte degjeneruar ne TV DIREKT, nje palaco qe ja tha mbi 20 here ” eni … eni …eni…eni…eni” dhe eni qe hante MUT. Doni me per Top-in e MUTIT. O njerez po luhet me fatin tone ne kete vend, dhe kur “i zoti i shtepise” ka lajthit duhet lidhur e duhet mbyllur

  1. Sa me shpejt basha duhet te vi ne pushtet. Urgjent pa zgjedhje fare, mjafton nje sms.
   Dhe basha te fillij sa me shpejt pune, dhe ne vetem te qeshim, kurse dashamirsit e pd te qajn.

 4. E nxorret gjellen e qenve per shpellkaret,kurse sms qe basha i dergoje enit per ta mare ai detyren e kryeministrit dhe qe me vone e fshiu nga cel I vet kete nuk e botoni ju media e lire,njelloj si Qimi I syrit me aksioner te ri liken e kerrabes

 5. O moter dhe grua qire eshte veper e juaja -sms-.Se nuk lajthiti -Basha-te dergoi -SMS-dhe ne kush kanal ?Tek topi I QENIT.

 6. Vetem pyetjes qe i behet nuk i pergjigjet,per te anashkaluar te verteten!
  Keshtu ka vepruar prej 7 vitesh drogaxhiu,Erion Veliaj dhe e gjith banda mafioze e “rilindjes”.
  Nje i semure psiqik ka marre peng Shtetin shqiptare dhe akoma ka nga ata,qe i besojn akoma!

  1. AKOMA E BESOJNE? PO NE KETE VEND MBIZOTRON INJORANCA DHE SERVILIZMI . POPULL PUTHADORAZ , ÇA MUND TE PRESESH????????? VETEM MJERIM DHE NENSHTRIM .

 7. A ishte ajo historia e SMS së Bashës një shaka e trashë, apo një provokim idiot, kam bindjen se nuk ka për të dalë autori. Ajo që më bëri përshtypje më shumë, është nxitimi i Eni Vasilit për ta publikuar.
  Normalisht ajo duhet të jetë konsultuar me shefin e saj para se ta publikonte , pasi fjala nuk ishte për ndonjë mesazh ordiner të ardhur nga “qindra qytetarë” por nga lideri i opozitës e llogjikisht cilido lider opozite si mision politik ka rotacionin qeverisës. Mesazhi me pak rrjeshta nga cilido që e njeh inteligjencën e Bashës, do ta kuptonte se ishte një provokim me djallëzi katundareske, e ndonjë Mero Gëlbaze.
  Por ja që ka edhe gomerë si ky “komentuesi i gatshëm” të cilin e ka zënë tmerri nga çka pësuar në ndonjë shpellë, e i beson vërtetë kësij marrëzirash.

 8. Eni vasili shume e dobet si gazetare, e para na pelqen neve apo jo, ai eshte Kryeministri yneedhe fjala arogant ne shume vende do denohesh, E drejta e fjales nuk do te thote te shprehesh si te duash se sje ne rruge, je ne emision live edhe eshte llogjike qe duhet te kemi edhe ne nje fare menyre respekt te kujdo personi qe eshte ne emision.
  Po ne jemi shqiptare vdesim ta politizojme cdogje, nuk na intereson asnje gje pervec ketij apo atij ti dalim kundra, seshte koha sote per politike por per bashkpunim, edhe kete Eni nuk e dha per fat te keq.
  Ne kemi nevoje se cfare do behet edhe si do vazhdojme te shmangim ndonje Itali te dyte, edhe jo politike, se ne fund e kam thene edhe diku tjeter Basha nuk ka te drejte te kerkoje apo te flase senuk perfaqeson asnje pozite parlamentare apo funksion ne organet e republikes se Shqiperise

  1. ne nje vend demokratik km apo presidenti shahen edhe me keq, shif rastin e Trump, po nuk a denu kush; ky nuk mund te krahasohet me kend se burg do hante ne demokraci; ty ose te pelqen ky se jeni njelloj budallenj te keqinj ose ta jep nje kothere buk e kos dhe je i detyrum te vish te llapesh

 9. Tashme e ka bere rruge kjo ben nje bicim debati qe te bej lajm.Te nesermen ne emisionin tjeter ben avokaten e djallit.Njerez te shitur

 10. Arrogant, injorant, negativ, frikacak dhe plehre. Keto jane fjalet me te mira qe mund ti thuhen kesan funderrine qe e mban veten per kryeminister. Por do ia degjoni krismen pak me vone edhe ju funderrinat qe komentoni pro tij

 11. Ky eshte i vetmi kryeminister qe fshihet ne vilen e tij ndertuar me pare te pista. Shikoni gjithe lideret e botes bejne takime me kabinetin dhe jperditsojne popujt e tyre me specialistet perkrah. Trump del perdite ne konference shtypi dhe u pergjigjet gazetareve, ndersa ky i semur mendor zihet si Shaban Qosja me njerezit a thua se eshte ke kafja lagjes

 12. ore kar fol me sorosin organizo nje autobuz fshehurazi te ikim prej kendej. kur fshihni leket neper offshore me lehtesi nje autobuz nuk e keni per gje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu