• |
ide | kryesore

Berisha i përgjigjet Ramës: Grabitësit e Rinasit u dorëzuan vetë

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama e nisi ditën duke postuar një video nga arrestimi i vëllezërve të akuzuar për grabitjen e Rinasit.

“Dje Policia e Shtetit u hodhi prangat organizatorëve të grabitjes së aeroportit të Rinasit qershorin e shkuar dhe u konfiskoi 130 mijë € si edhe tre armë zjarri. Respekt për uniformat blu që krahas kontributit të jashtëzakonshëm në frontin e luftës me armikun e padukshëm, vijojnë betejën me llumin e kësaj dynjaje,” shkruan Rama.


Por ish-kryeministri thotë se vëllezërit Çala u dorëzuan vetë.

“Çalët u dorezua si Alizoti i Xhafës! Ata u arrestuan pasi Daja nga Kosova iu doli halle dhe vetëm e vetëm për të mbuluar vjedhësit shteterorë, autorë të vërtetë vjedhjes së shekullit në aeroportin e Rinasit. Dëshmia e krimit të tyre: “180 mijë euro, të tjerat i hëngri fushata”,” shkruan Berisha.

12 Comments

 1. E kan rregulluar keta me Edi Ramen ca vite vite burg ca do jua falin dhe 3-4 vite burg dhe dalin ne liri ,edhe une do ta bej nje gje te till pse jo,njeriu normal punon 50 vite dhe nuk mund ta siguroj nje shtepi ose shkollim te femijeve ,kurse keta 3-4 vite burg dhe tani behen edhe te rendesishem dhe perkrahin politikan qe marrin vendime per ne njerzit e THJESHT

 2. doli doktor vdekja a.k.a. doktor vrimacelsi. kedo ndodh nje krim, nje perdhunim, nje dorzim, nje konfiskim, nje qirje ne byth, personat e perfshir duhet te ken kujdes se jan gjithmon ne survejimin e rrept te doktor digjital vrimacelsit. doktor vdekja edhe me nje kemb ne varr, te kolltuku e ka mendjen. nuk e ka kuptu akoma qe ne boten tjeter te paret jan te fundit.

 3. NE EMER TE ORGANIZATES (ps)TAULANT BALLA DHE ERION BRACE DO TI LEPIJN QIMET E BYTHES SALI BERISHES DHE ILIR METES

 4. Te paska djegur bytha shum Salih per keta me keq se vividi,prandaj qendron mbyllur o Kerma shqiptare,keta te arrestuarit do fillojne te belbezojne o salih dhe do tregojne kujt ja kane dhene parate e tjera,pervec 180 mije eurove qe ja kishit dhe ju banda qe ti kryeson,se ato para ju duheshin per revolucionin dhe blerejen e mediave dhe opinionisteve

 5. ZAGARET (GAZETARET) E TREDHUR NGA EDI RAMA JA LEPIJN QIMET E BYTHES ANDI BUSHATIT DHE ARMAND SHKULLAKUT thotë:

  Juve i pa emer ik futja LLAPEN ne BYTH sali BERISHES dhe testoje mos eshte bere KAPS ME LLAPEN TUAJ

 6. Salen se kuptoj. Nese ka info per dicka pse e hedh ne ajer kot keshtu sic vepron me shprehje me nenkuptime dhe me aludime. Kujt i drejtohet????? Demaskon dike???? Di dicka dhe nuk e thote????? Ca fsheh????

 7. Bytha salihut eshte exluzivitet i shpellkareve i llapaqenollogeve te lapsit dhe morracakeve blu qe po paksohen ne kohen covid19,lepirjen e bythes salihu eshte gati per ju,qe e mbroni me shume se mamate qe keni ne shtepi dhe keto ne qoftese jane aty,se ku i dihet

 8. A brace i ftoje te flasin llapaqet e politikes i pari dhe ifundit nga keto llapaqen foli Ai salihu kryellapaqeni,pra pranoje qe eshte llapaQenollog,ju te tjeret hani Mut

 9. Me keto tipa mbahet shteti Shqiptar ne kohe me diell, parate qe keto vjedhin hidhen ne ndertim, turizem, fushate elektorale, pordhe ne stagram etj etj…
  por virusi ja uli breket qeverise dhe i futi kollodokun , tani ska nevoje me per asgje.

  Thjeshte shijojeni!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu