• |
ide | kryesore

Meta sfidon politikanët që janë mbyllur në shtëpi, shkon tek karantina në Durrës

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ka nje shprehej te vjeter qe thote ne kohe emergjence kapiteni i anijes rrezikon shume me teper se ekuipazhi. Këtë ka bërë edhe Presidenti i Republikës Ilir Meta i cili bën përditë takime në zyrë, madje sot ka sfiduar edhe politikanët e tjerë që qëndrojnë mbyllur në shtëpi. Ai vizitoi sot paradite Shtëpinë e Pushimit të Ushtarakëve në Durrës, të kthyer në një qendër karantinimi për shkak të pandemisë COVID 19.

“Edhe pse një numër i pakët qytetarësh po trajtohen aktualisht, kjo qendër i ka të gjitha kapacitetet për të pritur deri në 120 qytetarë me të gjitha standardet e sigurisë shëndetësore”- tha Meta.


Meta shoqerohej ne kete vizite nga Këshilltari i Tij për Sigurinë Kombëtare, Bahri Shaqiri dhe Zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi

 

meta kavalishenca

metameta kavalishencameta kavalishenca1meta kavalishenca2
Postimi i Metes Sot paradite inspektova Shtëpinë e Pushimit të Ushtarakëve në Durrës, që është kthyer në një qendër karantinimi të standardeve optimale.
Edhe pse një numër i pakët qytetarësh po trajtohen aktualisht, kjo qendër i ka të gjitha kapacitetet për të pritur deri në 120 qytetarë me të gjitha standardet e sigurisë shëndetësore.
Falenderoj të gjithë personelin ushtarak dhe shëndetësor për gatishmërinë e tyre shembullore!
SË BASHKU PËR TË MBROJTUR SHËNDETIN E ÇDO QYTETARI! 🇦🇱

 

 

 

 

 

 

3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu